Sel aastal saabus Sleepwalkersi rahvusvahelisse võistlusprogrammi kandideerima rekordarv!!! 297 filmi, mis on rohkem kui kõikidel eelnevatel aastatel. Tudengifilme saadeti meile Hong Kongist kuni Tampereni.
Oktoobri alguses valis 5 liikmeline ülevaatamiskomisjon nende  hulgast välja 62 kõige paremat, huvitavamat ja hullemat tudengite lühifilmi.
Rahvusvahelisse võistlusprogrammi pääses teiste hulgas võistlema ka 6 eesti tudengite tööd.
Võistlusprogrammi filme hindab rahvusvaheline ˛ürii, kes annab välja ühe Kodaki ja Finlabi Grand Prix filmi ning kolm eriauhinda.Alates homsest saab kinos Sõprus vaadata Soome re˛issööri Aku Louhimiehe filmide retrospektiivi.
Nelja päeva jooksul linastuvad Louhimiehe  esimesed täispikad mängufilmid, kohalikeks kinohittideks saanud „Rahutud” (Levottomat, 2000) ja „Kuuvalgel” (Kuutamolla, 2002), ning arvukate auhindadega pärjatud "Paha maa" (2005) ja "Jäine linn" (Valkoinen Kaupunki, 2006). “Paha maa” pälvis 2005. aastal toimunud Göteborgi filmifestivalil 4 preemiat ning ˛ürii eripreemia samal aastal toimunud Moskva filmifestivalil. Film on 8 Jussi auhinna võitja (Soome aasta parim film, lavastaja, stsenaarium, mees- ja naiskõrvalosa jne), võites kõik auhinnad, millele kandideeris.
“Jäine linn” võitis aga Karlovy Vary filmifestivalil kolm auhinda ning Aku Louhimies tunnistati Flandria filmifestivalil hiljuti parimaks re˛issööriks.
Aku Louhimies on ka selle aasta Sleepwalkersi filmikooli külaline, kus ta peab avatud intervjuu vormis loengu nädala jooksul Sõpruses linastuvate filmide põhjal ning meistriklassi loengu edasijõudnud filmi- ja meediatudengitele (1. – 3. detsembril)
Re˛issööri viimane film “Lahtikistud mees” (Riisuttu mies, 2006) linastub selle aasta Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali võistlusprogrammis.
Eilsel lõpetamisel kuulutati välja Sleepwalkers’ Tudengifilmi Festivali 2006 parimad filmid.
ˇürii pidas selle aasta rahvusvahelise võistlusprogrammi valikust grand prix vääriliseks Soome filmi KODUVIDEO (Kotivideo, 2005), re˛issöör Mikko Kuparinen. Võitjale anti üle vääriline auhind - 1 km Kodaki filmilinti ning tund aega tasuta filmimaterjali ilmutamist Finnlab’is.
Eesti lühifilmide võistlusprogrammi võitis Joosep Matjuse loodusfilm SUVINE DOKUMENTAAL.

Parimaks mängufilmiks tunnistas ˛ürii filmi PÕGENIKE LINN (The Refugee City, Poola 2006), re˛issöör Wojciech Kasperski.
Parima dokomentaalfilmi kategoorias võitis Kullar Viimse VIIMNEPÄEV (Final Days, Eesti 2006) ning parima animafilmi auhinna sai Ian Mackinnoni  KOHANEMINE (Adjustment, UK 2006).

ˇürii andis välja ka kaks eriauhinda, mis läksid filmile ISOLA (Norra 2006), re˛issöör Andreas J. Riiser ja animatsioonile EMA (Mother, UK 2006) re˛issöör Christoph Steger.

Rahvusvahelisse ˛üriisse kuulusid György Kįrpįti (Ungari), Kersti Uibo (Eesti), Axel Danielson (Rootsi), Jürgen Kittel  (Saksamaa) ja Steve Smith (Suurbritannia).

SLEEPWALKERS' 2006 VÕITJAD

GRAND PRIX re˛issööri andekuse eest saavutada maksimaalne kunstiline efekt minimaalsete vahenditega (ideaalne ajastatus ja suurepärane näitlejatöö)
KODUVIDEO / KOTIVIDEO / HOMEVIDEO
(Soome, 2005) Mikko Kuparinen

BEST FICTION vägivalla (jalgpallihuligaansuse) psühholoogilise analüüsi eest, lavastatud rikkalikus visuaalses stiilis, ootamatu lõpuga
PÕGENIKE LINN / THE REFUGEE CITY
(Poola, 2006) Wojciech Kasperski

BEST DOCUMENTARY re˛issööri  tundliku lähenemise eest publiku haaramisel kultuuridevahelisse konflikti elu põhialustes.
VIIMNEPÄEV / FINAL DAYS
(Eesti, 2006) Kullar Viimne

BEST ANIMATION isikliku murdumisloo jutustamise eest, kasutades erinevaid animatsioonitehnikaid eklektilises stiilis
KOHANEMINE / ADJUSTMENT
(UK, 2006) Ian Mackinnon

SPECIAL MENTION enesekindla kunstilise lavastamise eest, avaldades  armastatu kaotamise loo.
ISOLA
(Norra, 2006) Andreas J. Riiser

SPECIAL MENTION elu põhiteemade humoristlikul viisil avaldamise eest (vähendatud graafilise stiili ja ja salvestatud illustreerivate intervjuude eest)
EMA / MOTHER
(UK, 2006) Christoph Steger

PARIM EESTI LÜHIFILM 2006
SUVINE DOKUMENTAAL
(Eesti 2006) Joosep Matjus

 
   
prg. mart kalmo