RAHVUSVAHELINE ˇÜRII

Festivali võistlusprogrammis osalevad dokmentaal-, anima-ja mängufilmid Ameerika Ühendriikidest, Austraaliast, Austriast, Belgiast, Iisraelist, Poolast, Tsehhist, Rootsist, Norrast, Singapurist, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Saksmaalt, Inglismaalt, Prantsusmaalt, Ukrainast, Venemaalt, Eestist. Ühtekokku 61 filmi 35st filmikoolist.
Rahvusvaheline ˛ürii hindab filme kolmes eelpool nimetatud kategoorias. Grand Prix kuulub olenemata ˛anrist kõige silmapaistvamale teosele.

ˇürii koosneb võrdse hääleõigusega liikmetest.György Kįrpįti, UngariGyörgy Karpati
(s 1933) oma esimese hariduse on sai arstina, teise kõrghariduse omandas filmire˛iis. Viimase neljakümne aasta jooksul on ta teinud ligi 200 filmi: dokumentaale, lühifilme, täispikki mängufilme. Lisaks töötanud vabakutselise produtsendi ja re˛issöörina Ungari Televisioonis.
Tema filmid on võitnud mitmeid auhindu rahvusvahelistel festivalidel ja tema teleprogramm on saanud “Aasta programmi auhinna” kaheksa korda.
1964 aastal alustas Karpati tööd õppejõuna Budabesti Teatri ja Filmi Akadeemias ning 1984. aastast on ta olnud dokumentaalfilmide re˛ii ja operaatori osakonna juht. 1990. aastal võitis üks tema tudengitest “Tudengi-Oskari” oma diplomitööga. Karpati erilisi õpetamisemeetodeid on kasutusule võetud erinevates koolides üle maailma ja ta on olnud külalisõppejõud filmikoolides Amsterdamis, Barcelonas, El Pasos, Havannas, Helsingis, Istanbulis, Jeruusalemmas, Pariisis jne.
1991. aastal korraldas ta esimese rahvusvahelise meistriklassi operaatori eriala tudengitele ja seda korraldatakse tänini.Kersti UiboKersti Uibo, Eesti
Kersti Uibo on vabakutseline dokumentaalfilmide rezissöör ning filmiõpetaja, kes elab Londonis ning suviti Eestis. Õppis Moskva Maurice Thorezi nim. Võõrkeelte Instituudis keeli, Londoni Ülikoolis ajalugu ning National Film and Television School’is dokumentaalfilmi re˛iid. Tema filmid on osalenud Balti dokumentaalfilmide retrospektiivis "Cinema du Reel" festivalil Pariisis, Londonis ning Montrealison ning võitnud auhindu paljudel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Kersti Uibo filmiportreede kangelasteks on inimesed, kes end liig tõsiselt ei võta, armastavad nalja teha, ütlevad seda, mida mõtlevad ja kes oma ellusuhtumisega teevad täiesti tavalised asjad erilisteks. Filmid: "Südamelaul", "Diiva vannis", "Evaldimaa", "Kitsas on värav","Vaikelu naisega".

Axel Danielson, RootsiAxel Danielson
(s, 1976). Lõpetas aastal 2004 re˛issöörina Göteburi Ülikooli filmire˛ii kooli. Tema lõputöö ”Suve pilved” sai möödunud aastal 16 auhinda rahvusvahelistel filmifestivalidel, sealhulgas Sleepwalkers 2005 grand prix.Ta on töötanud autojuhi ja tuleneelajana, siis operaatori ja monteerijana ning seejärel jõudnud filimire˛iini. Hetkel on tal töös täispikk dokumentaalfilm, mis loodetavasti valmib aastaks 2009.
Jürgen KittelJürgen Kittel, Saksamaa
(s, 1963) Õppinud Frankfurdis Göthe Ülikoolis politoloogiat, Hamburgi Kunstikoolis kauneid kunste ja Hamburgi Poliitika ja Majanduse Ülikoolis poliitökonoomiat. 1996ndast aastast alates organiseerinud ”Trash-Nite”i (valik kummalisi ja ebatavalisi lühifilme) Hamburgi Rahvusvahelisel Lühifilmide Festivalil. Aastast 2000 on ta Hamburgi Rahvusvahelise Lühifilmide Festivali kunstiline juht.
Steve Smith
Steve Smithon auhinnatud re˛issöör Londonist. 1999. aastal lõpetas ta Kuningliku Kunstikolled˛i ning on seejärel töötanud kuus aastat animatsioonitööstuses. Steve Smith on TRUNK Animatsioonistuudio kaasasutaja ning mitmete reklaamide ja lühifilmide re˛issöör. Steve on teinud reklaame ja animatsioone produktsioonifirmades Sherbet, Passion Pictures, Bermuda Shorts, Studio AKA ja Pesky. Ta on paljukiidetud BBC3 animasarja „Monkey Dust“ ja lühianimatsiooni „Eating for Two“ autor. Steve on ka animaatoritele mõeldud Big Brother-tüüpi tõsielusarja „Celmates“ võitja. Samuti on ta olnud Briti Animatsiooni Auhindade ˛ürii liige ja esinenud animatsioonialaste presentatsioonidega Bradfordi Animatsiooni Festivalil.
Viimati tegi Steve lühiklippe Toyotale ning Discovery Channelile ja osales vene telekanali Ren TV uue näo kujundamises. Tema 2005. aastal valminud lühifilm „Leap of Faith“ linastub üle kogu maailma ning osales ka eelmise aasta DepicT! filmivõistlusel.

 
   
prg. mart kalmo