VIMKAD JA VALLATUSED HAMBURGIST

PARIMAID PALAD HAMBURGI RAHVUSVAHELISELT LÜHIFILMIDE FESTIVALILT 2006

Hamburgi Lühifilmide Festivali
on olemuselt indie filmide festival.
1985.aastal alguse saanud ettevõtmine kandis nime"NoBudget" ning väljendas   väga selgelt ka tollase festivali  missiooni.
Hamburgi Lühifilmide Festival sai temast aastal 1994 ning eesmärgiks on vastata väljakutsetele, mida pakuvad uued suunad ja muutuvad parameetrid, tehnoloogias, ühiskonnas ja esteetikas.
Just seepärast on festivali programmis arvukalt uusi, tundmatuid, ebatavalisi või vastuolulisi filme. Selliseid filme näidates on võimalik jälgida festivalikülastajate filmivaatamisharjumusi, aga see on ka võimalus tuua vaatajani uusi arengud lühifilmi žanris.
Aastatepikkune kogemus on näidanud, et eksisteerib otsene seos sõltumatu filmitootmise ja lühifilmide arengusuundade vahel - mida sõltumatumad on filmitootjad, seda väljakutsuvamad on nende tööd.
Lühifilmide tegijad töötavad enamjaolt iseseisvalt, väljaspool produktsioonifirmasid ning seega on lühifilmi režissööril võrreldes täispika mängufilmi või teleseriaali tegijaga palju rohkem võimalusi eneseväljendamiseks. Lisaks sellele, fokusseerib lühifilmide vorm vaataja tähelepanu "asja tuumale", tõstes nii esile filmi põhisõnumi.
Hamburgi Lühifilmide Festivali peamine eesmärk ongi rõhutada lühifilmide pontentsiaali, ja mis kõige tähtsam luua arutelu lühifilmide ümber.

Jürgen Kittel
Hamburgi filmifestivali kunstiline juht


SEANSID
L 25.november 19:00 VON KRAHLI TEATRISAALIS
 
ja
T 28.november 17:00 VON KRAHLI PROOVISAALIS

Seansid juhatab sisse Jürgen Kittel, Hamburgi Filmifestivali kunstiline juht

SAADETIS
DELIVERY

Saksamaa/Germany 2005
9’
Director: Till Nowak

Vabrikusuitsust täidetud paigas ilma äärel elab üks vanamees üksildast elu. Ühel päeval saabub talle müstiline kingitus, mis annab talle võime ümbritsevat muuta.

An old man lives a lonely life under the dark shadows of industrial smog. One day he receives a mysterious package which gives him the ability to change his environment.

Hamburgi lühifilmifestivali publikupreemia kategoorias “Made in Germany”.

Hamburg International Short Film Festival 2006, Audience Award in “Made in Germany”.

MITTE KUSTUTADA
DO NOT  ERASE

Inglise / England 2005Mitte kustutada
29’
Director:  Asitha Ameresekere

Koduperenaine Annie saadab videopäevikuid oma 19aastasele pojale, kes teenib Iraagis Briti väejõududes. Peagi muutuvad Annie videosalvestused rohkemaks kui ainult päevikuks. Iraagi sõjalise konflikti taustal räägib “Mitte kustutada” loo tavalisest Põhja-Inglismaa perekonnast ja selle liikmete omavahelistest suhetest.

Annie sends video diaries to her 19 year-old son who is stationed in Iraq under the British Forces. The video soon becomes more than just a diary.
Set against the backdrop of the current Iraqi conflict, the film explores its impact on an ordinary family in the north of England.  

Hamburgi lühifilmifestivali võistlusprogrammi publikupreemia

Hamburg International Short Film Festival 2006, Škoda Audience Award in International Competition

MÄNG
JULOT

Iisraeli / Israel 2005Mäng
4’
Director: Maya Tiberman

Lühifilm sellest, kuidas väikesed mängud võivad viia uskumatute seiklusteni, avades ümbritsevast täiesti uudse tahu.

A game of marbles leads to a fantastic and fascinating journey, opening a whole new perspective on our everyday surroundings.

Hamburgi lühifilmifestivali publikupreemia “No-Budget” filmide kategoorias

Hamburg International Short Film Festival 2006, "No-Budget" Audience Award

NÄDALALÕPP
WEEKEND

Rootsi / Sweden 2006Nädalalõpp
32’
Director: Henrik Andersson

Lühifilm “Nädalalõpp” jutustab Eddyst ja Ylvast, kes kutsuvad oma hubasesse maamajja külla Björni ja Lene. Seltskondliku koosviibimise rikuvad ootamatud metsaelukad, keda kutsutakse puulõikajateks.

The film Weekend is about Eddy and Ylva, who have invited Björn and Lene to spend a weekend in their cabin. The company is soon to have their vacation disrupted by primitive creatures known as tree-cutters.

MOTODROOM
MOTODROM

Saksa / Germany 2006Motodroom
9’
Director: Jörg Wagner

Astugem põrgulikku maailma: mehed ja mootorrattad, kiirus ja trikid, bensiin ja adrenaliin – siin kihutatakse 5000 ringi minutis.

The world of the hellriders in their wooden barrel: men and motorbikes, speed and stunts, gasoline and adrenaline. A dying fairground attraction, portrayed in a thrilling homage with 5000 rounds per minute.

Hamburgi lühifilmifestivali ZDF dokukanal’i eripreemia.

Hamburg International Short Film Festival 2006, ZDF dokukanal Jury Award.

TÄRKAVAD ÕIED
KNOSPEN WOLLEN EXPLODIEREN

Saksa / Germany 2005
20’
Director: Petra Scröder

Kate ja Echo on tüdrukud, kes elavad unistuste maailmas täis papist puid ja õhkamist tõelise armastuse järele. Ekstsentriliste nümfidena oskavad nad hinnata hiilgust, sära ja muusikat, kuid ka nende sõprus pannakse proovile.

The young girls Kate and Echo live in their own land of make believe. When one of them stumbles across the real world, their friendship faces a serious challenge.

Hamburgi lühifilmifestivali preemia “Made in Hamburg” programmi raames.

Hamburg International Short Film Festival 2006, “Made In Hamburg” Jury Award

PEALKIRJATA
O.T.

Saksa / Germany 2005
12’
Director: Anna Berger

Film kirjeldab noore naise üleelamisi ja valu, mis kaasnes ema surmaga. Lakoonilise huumori saatel räägib peategelane oma ringkäikudest erinevais psühhiaatriakabinettides ja kirjeldab eri teraapiavorme, mida tema peal katsetati. “Pealkirjatusse” on kokku korjatud mõned absurdsevõitu elulised situatsioonid, kus tundub, et kõik on kuidagi valesti. See on naer läbi valu ja leina.

The film deals with the pain felt at the death of one’s mother. A young woman’s voice-over talks about the impossibility of coming to terms with this pain through various therapies. She does this with the same laconic humour which marks the images of the film. They are images of absurd moments which reveal the faultline running through the world, when everything in life seems somehow wrong. It makes us laugh, but this laughter is always a way to recognise a pain that won’t go away.

Hamburgi lühifilmifestivali rahvusvahelise võistlusprogrammi peapreemia.

Hamburg International Short Film Festival 2006, International Competition main award

 
   
prg. mart kalmo