KUUM EKSOOTIKA ARGENTIINAST

ARGENTIINA FILMIKOOL UNIVERSIDAD DEL CINE
Universidad del Cine on prestii˛ne filmikool audiovisuaalsest kunstist huvitatud noortele, kus neile antakse reaalne võimalus oma unistused ellu viia. See on vastus uue aja väljakutsetele ja samm teistsuguse maailma suunas. Buenos Airese ajaloolises San Telmo linnaosas asuv Universidad del Cine loodi 1991. aastal. 15 tegevusaasta jooksul on kool oma algsetest ruumidest välja kasvanud, asudes nüüdseks kokku viies hoones.

Universidad del Cine’l on algusest peale olnud kolm ambitsioonikat eesmärki: tekitada loomeruum uute projektide elluviimiseks, ühendada filmiõpe igakülgse humanitaarharidusega ning saada produktsioonikeskuseks, mis aitaks õpilastel filmitööstusesse siseneda.

Viisteist aastat hiljem on Universidad del Cine õpilaste töödepagas märkimisväärne: 700 lühifilmi, nii publiku kui kriitikute elavat vastukaja leidnud 4 täispikka mängufilmi “Moebius”, “Mala epoca”, “Solo por hoy” ja “Mercano el marciano”, ning enam kui 1500 videofilmi. Nendele saavutustele võime lisada ka ülikooli toetusel valminud edukad lõpetanute tööd, millest mõned on Uue Argentiina Kino esindajatena linastunud üle kogu maailma.

 
   
prg. mart kalmo