SLEEPWALKERS`i FILMIKOOLI ESINEJAD

AKU LOUHIMIESAku Louhimies
(s. 1968) alustas lühifilmide ja dokumentaalfilmide autorina Soome televisioonis 1990-ndate aastate keskpaigas. Tema esimesed täispikad mängufilmid "Rahutud" (Levottomat, 2000) ja "Kuuvalgel" (Kuutamolla, 2002) olid kohalikud kinohitid, läbimurre publiku südamesse tuli 2003. aastal teleseriaaliga "Irtiottoja" (2003). Üks selle sarja lugudest sai ka filmi "Jäine linn" aluseks, mis võistles tänavu Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil. Ka Louhimiehe eelmine film "Paha maa" linastus ja võitis auhindu festivalidel Moskvas, Göteborgis, Ateenas, Lübeckis, Bergenis ja Leedsis. Sügisel valminud "Lahtikistud mees" on valitud Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali võistlusprogrammi.

Avatud loeng
3. detsember 12:00-13:30 Kino Sõprus

Meistriklass
(ainult eelregistreerimisel filmi- ja meediatudengitele)
1. – 3. detsember 14:00-18:00 EMA Lavakunstikool

Avatud loeng ja meistriklass viiakse läbi inglise keeles!Andreas Fischer-HansenANDREAS FISCHER-HANSEN (s. 1941) õppis 1960. aastatel Kopenhageni ülikoolis filmi ja kaameratööd. 1971. aastal lõpetas ta Taani Rahvusliku Filmikooli operaatoritöö erialal. Seejärel asus ta tööle vabakutselise operaatori ja operaatoritöö lektorina. Alates 1973. aastast õpetas ta üha tihemini Taali Rahvuslikus Filmikoolis, 1976. aastal sai temast kaameraosakonna juht. Õppetöö kõrvalt on ta töötanud vabakutselise operaatorina, lahkudes 1980-1983. aastal Taani Rahvuslikust Filmikoolist, kus ta jätkas hiljem sama osakonna juhtimist kuni 2001. aastani. Alates 2003. aastast valiti ta Euroopa Operaatorite Ühingu – IMAGO presidendiks. Ta on ka Taani Operaatorite Ühingu liige. On olnud külalisesineja ja moderaator mitmetel operaatoritööalastel konverentsidel ja kursustel. Andreas Fischer-Hansen töötab hetkel Balti Filmi- ja Meediakoolis operaatoritöö professorina.

Andreas Fischer-Hansen analüüsib Sleepwalkersi filmikooli meistriklassi raames filmide lavastaja- ja operaatoritööd.

Meistriklass (ainult eelregistreerimisel)
3. detsember 14:00-18:00 Von Krahli kohvikkino

Meistriklass viiakse läbi inglise keeles!


AMNON BUCHBINDER Amnon Buchbinder
(s. 1958) on Kanada filmire˛issöör, stsenarist, stsenaariumikonsultant, autor ja filmiõppejõud.
Filmile kaotas Amnon Buchbinder oma südame juba varases eas. Oma BA ja MA õpingud sooritas ta Kalifornia Kunstiinstituudis. Tema lühifilmid on ringelnud kinovälises levis enam kui kümmekond aastat ning esimene täispikk mängufilm "Kalaretk" (Fishing Trip, 1998) jõudis nii kino- kui videolevisse. 2005. aastal valmis tema teine täispikk mängufilm "Uus kogemus" (Whole New Thing), mis on ka käesoleva PÖFFi põhiprogrammis. Amnoni filmid on linastunud festivalidel Cannes’is, Edinburgh’is, Rotterdamis, Lille’is, Torontos ja Los Angeleses. Stsenaristina on tema sulest tulnud 3 täispikka tööd, ’skriptidoktori’ ehk stsenaariumikonsultandina on ta töötanud produtsentide ja stsenaristidega kogu Kanadast. Ta on ’ravinud’ sadu stsenaariume, nende hulgas Atom Egoyani, Noel Bakeri, Daniel MacIvori, Susan Cavani, Bruce McDonaldi, Jeremy Podeswa ja Don McKellari töid. Festivalide programmi koostajana on Amnon Buchbinder andnud oma panuse mitmete Kanada peamiste filmiorganisatsioonide programmi, nende hulgas Toronto ja Vancouveri rahvusvahelised filmifestivalid. 2005. aastal ilmus Buchbinderi kolmas raamat, stsenaristide piibel “The Way of Screenwriter”. Lisaks on selle autor andnud kursusi ja loenguid mitmetel seminaridel ja paljudes ülikoolides, õpetanud 3 aastat filmitootmist Simon Fraseri Ülikoolis ning andnud külalisloenguid Emily Carri Kunsti- ja Disainiülikoolis. Hetkel töötab ta Yorki ülikooli filmi ja video õppetoolis stsenaristika professorina nii BA- kui MA-õppes. Koduülikoolis nomineeriti ta hiljuti üleülikoolilisele parima õppejõu auhinnale.

Amnon Buchbinder esitleb oma raamatut “The Way of the Screenwriter” ja peab loengu teemal “Lugu on elav asi”. Selles avalikus loengus diskuteerib Amnon Buchbinder loo jutustamise viisist, mille ta on arendanud välja sadade stsenaristidega koostööd tehes. Puudutades teemasid nagu ‘loo eluring’, ‘mida lugu tahab’, ‘loo liigid’, ‘lugu on täiuslik/stsenaristil on probleemid’ ja ‘lugu ähvardab kokkukuivamine’, esitab ta provokatiivse sissevaate loo jõusse ja potentsiaali ning viisi, kuidas stsenaristid selle jõu enda kasuks saaksid pöörata, et luua mõttekaid ning igavesi lugusid.

Avatud loeng
2. detsember 12:00-13:30 Kino SõprusBoris FruminBORIS FRUMIN (s. 1947) lõpetas 1971. aastal Venemaa Riikliku Kinokooli Moskvas, saades oma filmikogemuse Grigori Kozintsevi draama “Kuningas Lear” võtetelt. Oma debüütfilmi “Koolidirektori päevik” (Дневник директора школы, 1975) tegi Frumin Lenfilmis ning peagi nimetati teda 70-te aastate nõukogude “koolikino” väljapaistvaks esindajaks. Pärast filmi “Perekondlik melodraama” (Семейная мелодрама, 1976) tekkisid tal probleemid uue teosega “Nooruse vead” (Ошибки юности), mis pandi ideoloogilistel põhjustel riiulile. Samal aastal emigreerus USA-sse koos kaasstsenarist Eduard Topoliga. 1980. aastate lõpul kutsus Lenfilm Frumini filmi lõpetama. Samal aastal linastus “Nooruse vead” mitmete rahvusvaheliste filmifestivalide ametlikes programmides. Ameerika Ühendriikides alustas Frumin filmikunsti õpetamist New Yorkis, esialgu New Yorki Tehnoloogiainstituudi BA-õppes, seejärel kuulsas New Yorki Ülikooli Tischi Kunstikoolis MA-õppes. 1990-tel aastatel valmis tema kultuuridevaheline armastuslugu “Must ja valge” (Black and White, 1991), mis linastus muuseas ka Sundance’i filmifestivalil, ja seejärel “Viva Castro!” (1993), mis linastus Locarno, Toronto, Londoni ja Sao Paolo festivalidel. 2005. aastal lavastas ta koos Juri Lebedeviga Venemaa televisiooni jaoks telefilmi "Undecover". Hetkel juhatab Boris Frumin Balti Filmi- ja Meediakooli magistriõppe programmi.

Boris Frumini loeng on pühendatud filmire˛issööride haridusele ning meistriklass analüüsib filmire˛iid.

Avatud loeng
1.detsember 16:00-17:30 Kino Sõprus

Meistriklass
(ainult eelregistreerimisel filmi- ja meediatudengitele)
2.detsember 14:00-18:00 Von Krahli prooviruum


 
   
prg. mart kalmo