SLEEPWALKERS`i FILMIKOOL

1.-3. detsember, 2006


Loengud toimuvad

Kinos Sõprus
EMA Lavakunstikooli prooviruumis – Toom-Kooli 4
Von Krahli proovisaalis


Nii nagu tudengifestival ise, toimub ka Sleepwalkersi filmikool Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali ajaloos seitsmendat korda. Kool keskendub filmi- ja meediatudengite täiendõppele, ent pakub sissevaate filmitegemise imepärasesse maailma ka neile, kes pole seni teisele poole kinoekraani näinud.

Kolm avatud intervjuu vormis loengut filmilavastamise teemal toimuvad Sõpruse kinos ning on avatud kõigile filmi- ja videomeediumist huvitujatele.
Kuidas valada suurepärane idee filmivormi? Millised anded on olulised ning kui palju määravad õpitud oskused ja omandatud kogemused? Kuidas saab jagada filmitegemise nii paljude kunstnike vahel – stsenaristide, operaatorite, kunstnike, lavastajate, näitlejate, monteerijate jne, nii et tulemuseks on suurepärane šedööver, mitte aga kohutav jama? Filmiprofessionaalid Soomest, Taanist, Kanadast ja Ameerika Ühendriikidest vastavad nendele küsimustele ning lasevad heita pilgu oma loomingule ja õpetusele.

Neile, kes juba omandanud teadmisi ja haridust filmivallas, on mõeldud kaks erineva taseme ja temaatikaga meistriklassi. Režissöör ja filmiprofessor Boris Frumin ning operaator Andreas Fischer-Hansen, kes mõlemad jagavad oma teadmisi Balti Filmi- ja Meediakoolis, juhatavad algteadmistega tudengeid ja huvilisi filmilavastamise lätete juurde, Soome režissöör Aku Louhimies töötab edasijõudnud lavakunsti- ja filmitudengitega teemal "Näitleja filmis – millised on filmispetsiifilised näitlemisvõtted ning kuidas panna näitleja soovitut väljendama."

Aku Louhimiehe filmide linastused on osa filmikooli programmist ning kõigile autori loengust osavõtjaile soovitame mõni tema filmidest ära vaadata. Programm algab debüütfilmiga “Rahutud” (Levottomat, 2000) ja hõlmab kõiki täispikki filme. Viimane film “Lahtikistud Mees” (Riisuttu mies, 2006) linastub Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali võistlusprogrammis.

 
   
prg. mart kalmo