SLEEPWALKERS tudengifilmide festival

24. - 30. november, 2006 Von Krahli teatris

Sleepwalkers on eesti ainus professionaalne lühifilmide festival ja tänavu tähistame 24.11 – 30.11, 2006 oma 7ndat sünnipäeva. Just julgete ja värskete filmilahenduste Eestimaale transportimine on saanud Sleepwalkersi isikupäraks PÖFFi laiahaardelisel maastikul. Aastatega ongi festivalist saanud populaarne kogunemispaik tulevikure˛issööridele üle kogu ilma ning Eestisse jõuavad maakera pööraseimad filmiideed.

Sel aastal saabus Sleepwalkersi rahvusvahelisse võistlusprogrammi kandideerima rekordarv!!! 297 filmi Hong Kongist Tampereni. Ja välja valisime neist kõige paremad, huvitavamad ja hullemad. Kokku sai meie rahvusvahelisse võistlusprogrammi 62 lühimängufilmi, dokki ja animatsiooni.

Võistlusprogrammi filme hindavad viis ˛ürii liiget, kes valivad välja ühe Kodaki ja Finlabi Grand Prix filmi ning kolm eriauhinda.

Aastatega on lühifilmi ˛anr Eestis üha enam populaarsust võitnud ja kuna kõik head filmid ei mahtunud meie võsitlusprogrammi tegi Sleepwalkers eesti lühifilmide võistlusprogrammi, mida samuti hindab ˛ürii ja välja pannakse üks auhind.

Sleepwalkersi festivali teise väga olulise osa moodustavad eriprogrammid. Kõige eksklusiivsemaks külaliseks on “Vanad ja väärikad: itaalia vanameistrite noorpõlvetööd”, kus siis selgub, milliseid mõtteid mõlgutasid härrased Antonioni, Pasolini ja Bellociho oma filmitee alguses.

Sleepwalkersile toob eksootikat ja vürtsi Argentiina filmikooli Universidad del Cine eriprogramm “Kuum eksootika Argentiinast" . Eksperimentaalne värskus on kokku kogutud eriprogrammi “Vimkad ja vallatused. Hamburgi Rahvusvahelise Lühifilmide Festivali võidutööd”, British Council presenteerib Antenna 3 programmis tervet portsu lustlikke briti sõltumatuid muusikavideosid. Teine muusikahuvilistele oluline programm on “Eesti muusikavideode eriprogramm”, kus näha vaikselt jõudu koguva eesti muusikavideo värskeimad palad.

1.-3. detsmembrini toimuva Sleepwalkersi filmikooli pärliks on aga tänavu kindlasti soome ühe kuulsaima re˛issööri Aku Louhimiehe meistriklass ning kinos Sõprus linastub Louhimiehe filmide retrospektiiv. Lisaks peavad loenguid Boris Frumin ja Andreas Fischer-Hansen Balti Filmi ja Meediakoolist ning kanadalasest re˛issöör-stsenarist Amnon Buchbinder.

Ja kolmas vaat, et kõige tähtsam asi on see, et lõpuks ometi on festivalil oma kodu Tallinna kesklinnas, Von Krahli teatris. Ja kui oled juba Krahlis, siis ei saa ka muusikast mööda. Sleepwalkersi rikkalikku filmikava täiendab nüüd ka rikkalik kontsertide ja pidude programm, kus pärast filmi vaatamist koos Sleepwalkersiga rokivad eesti vanemad ja uuemad muusikud.


 
   
prg. mart kalmo