TÄNAVAKULTUURI ERIPROGRAMM

L 25. NOV KELL 18.00 KINOMAJA

TIIM VIDEO

Eesti 2006, 20 min

Ülevaade sellest, kuhu elu ja võimalused oma ala parimad eelmisel hooajal viisid ja mida nad läbi elasid. Film räägib inimestest, kes armastavad talve, lund, värsket õhku, suuski, lumelaudu, sõpru ja kui suvel lund sajaks, siis suve ka.

Filmitud Soomes, Rootsis, Prantsusmaal ja loomulikult Eestis.

  http://www.teip.ee/tiimvideo.php

  Treiler


L 25. NOV KELL 20.00 KINOMAJA

KARM VÄRK

TOUGH ENOUGH / KNALLHART

Saksamaa / Germany 2006, 98 min

REŽ/DIR: DETLEV BUCK

Selle tumedates toonides loo peategelasteks on 15-aastane Michael Polischka ja Berliini tänavad. Kui Michaeli kaunis kuid ebastabiilne ema Miriam koos poisiga ühe järjekordse rikka mehe poolt välja visatakse, on nad sunnitud asuma elama räämas korterisse Neuköllni vaeses eeslinnas. Kurjuse, vägivalla, narkootikumide, kuritegelike kampade, noorte kurjategijate ja tänavakakluste maailmas võib kergesti libedale jääle sattuda. Ja kui sulle järsku keegi ulatab abikäe, siis haarad sa sellest ka siis, kui see käsi kuulub kuradile.

KNALLHART sai sel aastal 3 olulist saksa filmiauhinda, nende hulgas ka parima mängufilmi tiitli. 

  http://www.knallhart-derfilm.de

  Treiler


P 26. NOV KELL 20.00 KINOMAJA

TAIFUUN JA PÄIKE

THE AGRESSIVES / TAE PUNG TAE YANG

Lõuna-Korea / South Korea 2005, 105 min

REZH/DIR: JEONG JAE-EUN

Häbelik keskkolipoiss So-Yo jääb ootamatult täiesti omapäi elama, kuna tema vanemad on sunnitud maffia eest põgenema ning teadmata ajaks Koreast lahkuma. Rulluisutamine on So-Yo suurim armastus ning ajapikku saab temast ühe vabameelse rulluisutajate kamba liige. Need on kutid, kes ei taha kunagi suureks saada ning keda ei peata mitte miski ega mitte keegi. Nad elavad selleks, et sõita ja sõidavad selleks, et elada.

Näha saab päris tüüneid rulluisu-stunte, millest terve hulk väidetavalt näitlejate endi tehtud.

  http://www.beyondhollywood.com/reviews/aggressives.htm#MOVIEPICS


*

E 27. NOV KELL 18.00 KINOMAJA

KURIKUULSUS

INFAMY

USA 2005, 89 min

REZH/DIR: DOUG PRAY

Dokumentaalfilm “Kurikuulsus” on intensiivne reis seitsme inimese eludesse, kelle kinnisidee on graffiti kõigis oma eri vormides alates vandalismist, tag-imisest, kuni rohkem sotsiaalselt aktsepteeritud vormideni, nagu näiteks hiiglaslikud seinamaalingud. New York. Philadelphia. San Francisco. Los Angeles. Graffiti on nende elu.

Aus film. Ei kriibi silma.

  http://www.infamythemovie.com/

  Treiler

’*
*

T 28. NOV KELL 18.00 KINOMAJA

LEGEND CHRISTIAN HOSOIST

RISING SON: THE LEGEND OF SKATEBOARDER CHRISTIAN HOSOI

USA 2006

REŽ/DIR: CESARIO MONTAÑO

Christian Hosoi tõus, langus ja uuestisünd on selle dokumentaalfilmi teemaks. Hosoi on legend, kes tõstis 1980ndatel rula varjusurmast. Peale seda kui Cristian istus 2000-2004 narkoveo eest kinni, on ta tingimisi vabaduses ning pühendanud end täielikult oma spordiala arendamisele ja oma poisile hea isa olemisele.

Kui Dogtown and Z-Boys rääkis rula sünnist, siis Legend Christian Hosoist räägib rula taassünnist.

  http://www.lat34.com/skate/rising_son

  Treiler


*


K 29. NOV KELL 20.00 KINOMAJA

KAON KUI VÄLK

MY QUICK WAY OUT / VOLANDO VOY

Hispaania / Spain 2006, 115 min

REZH/DIR: MIGUEL ALBALADEJO

Hispaania 1970ndate aastate lõpus. Hämmastunud jalakäiad on tunnistajaks sellele, kuidas ilma juhita auto täiskiirusel mööda tänavat kihutab. Tegelikult istub rooli taga 9-aastane Juan Carlos. Juan Carlos, tänavate kuningas, on pind politsei silmas ja mure oma vanemate südames. Temast paremini ei oska keegi autosid varastada ja neid ka pärast juhtida. Väga kiiresti saab Juan Carlosest, kamba noorimast liikmest, endast kaks korda vanemate poiste liider. Hüperaktiivne ja hulljulge poiss ei suuda enam kuritegelikult teelt kõrvale astuda kuni ootamatult kohtab noorsootöötajat, kes pakub talle esmakordselt mingit alternatiivi. Tegemist on tõestisündinud loo ainetel sündinud filmiga.

Väärtfilmihoiatus nendele, kellele meeldis “City of  God”!

  http://www.sogecine-sogepaq.com/volandovoy/


N 30. NOV KELL 20.00 KINOMAJA

KAUNITAR JA KODUTU

BEAUTY AND THE BASTARD / TYTTÖ SINÄ OLET TÄHTI

Soome / Finland 2005, 103 min

REŽ/DIR: DOME KARUKOSKI

Nelli on rikaste vanemate lemmiklaps, kaunis printsess, kes unistab r’n’b-tähe karjäärist. Sune on andekas hip-hopi dj, kes oma bändi kontsertide vahel ööbib iseehitatud stuudios ja usub muusikasse, mida ta teeb. Tema jaoks on Nelli lihtsalt üks ärahellitatud memm, kes kuulab s...a muusikat. Kuid kihlveost bändikaaslastega alguse saanud kokkupuutest hakkab Nelli ja Sune vahel arenema mingi värk, mis teeb Sune bändikaaslastele kõvasti nalja ja mis ei tee Nelli boyfriendile naljapoegagi. Kui kohtuvad r’n’b ja hip-hop ning kaunitar ja kodutu, on selge, et päris terve nahaga ei pääse keegi. Aga oma tee leidmine algab ju alati sammust tühjusesse.

Tõeliste hiphopparite jaoks on osa sellest filmist natuke liiga soft, aga samas kuuleb siin väga muhedat ja autentset soome räppi.

http://www.tsot.fi/tsot.html


*

R 01. DETS KELL 20.00 KINOMAJA

WASSUP ROCKERS

USA 2005, 111 min

REZH/DIR: LARRY CLARK

Seitse latiino rulameest satuvad poolkogemata South Centrali neibörhuudist Hollywoodi, kus nad ei ole loomulikult eriti teretulnud. Lõputuna näiva päeva jooksul tuleb neil tegemist teha politseiga,  rikkuritest piffidega ja põgeneda tagaajavate koerte, armukadedate boyfriendidega ja armunud homodega. Need väsinud riismed kambast, kes järgmise päeva hommikul elusana tagasi South Centralisse sõidavad, on kokkuvõttes isegi õnnelikud, et kodusesse getosse tagasi jõudsid.

Nendele, kes teavad Larry Clarki ning tema “Kidsi” ja “Ken Parki”, ei ole siinkohal mingit reklaami enam vaja. Nendele, kes ei tea – sa kas armastad või vihkad seda filmi, kuid külmaks ei jäta see  mitte kedagi.

  http://www.wassuprockers.net/

  Treiler


L 02. DETS KELL 18.00 NUKUTEATER

KÕIK NÄHTAMATUD LAPSED

ALL THE INVISIBLE CHILDREN

Itaalia / Italy 2005, 116 min

REŽ/DIR: MEHDI CHAREF, EMIR KUSTURICA, SPIKE LEE, KÁTIA LUND, JORDAN and SIR RIDLEY SCOTT, STEFANO VENERUSO, JOHN WOO

Kolm aastat tagasi algatasid selle lühifilmidekogumiku produtsendid projekti, mille eesmärgiks oli juhtida tähelepanu laste halvale olukorrale terves maailmas. Filmist tulevast kasumist annetatakse osa nii UNICEFile kui World Food Programme’le, kahele võimsale organisatsioonile, mis toetasid filmi valmimist ning mis kaitsevad jõuliselt kõikjal laste huve ja õigust inimväärsele elule. Rezhissöörid, kelle lühifilmidest koosneb “Kõik nähtamatud lapsed”, nende hulgas näiteks Emir Kusturica, Spike Lee, Jordan ja Ridley Scott ning John Woo, andsid oma panuse täiesti tasuta. Kõiki siinseid filme ühendab üks märksõna – lapsed ja tänavakultuur, olgu siis selleks tänavaks siis Burkina Faso mudane külavahetee või USA getohoov.

Kõiki siinseid filme ühendab üks märksõna - lapsed ja tänavakultuur, olgu selleks tänavaks siis Burkina Faso mudane külavahetee või USA getohoov.

  http://www.alltheinvisiblechildrenmovie.com/index2.pl

  Treiler


*

L 02. DETS KELL 20.00 KINOMAJA

WHOLETRAIN

Saksamaa / Germany 2006, 83 min

REZH/DIR: FLORIAN GAAG

Graffiti on julgete meeste kunst. David, Elyas, Achim ja nende crew on kindlasti julged mehed. Kuid sellele vaatamata ei ole nende saavutuste nimekirjas veel wholetraini.

Wholetrain – see on tipp. Wholetrain on terve rong, mis on graffitiga kaetud. See eeldab väga head kavandit, täiuslikku koostööd kogu rühmalt ja riskijulgust, sest graffiti-kunstnikke karistatakse läänemaailmas väga karmilt. See film räägib graffitist kui elustiilist, ühtaegu räägib see ka sõprusest, respektist ja meelekindlusest. Rezhissöör Florian Gaag, kellele “Wholetrain” on esimene film, ei moraliseeri, vaid näitab tänavakultuuri ning selle osaks olevat sotsiaalset ebakindlust, katkiseid inimsaatusi ja väljendusviise otsivat andekust ausalt ja realistlikult. See on esimene Saksa filmiprojekt, mis käsitleb graffiti-kultuuri nii, nagu see on. Filmis nähtav graffiti on tehtud tunnustatud USA meistrite poolt.

Selle kohta ei tahakski öelda mängufilm. Sest see on päris film. Päris inimestest. Päris graffitist.

  http://www.wholetrain.com/

  Treiler

 
prg. mart kalmo