VÕISTLUSPROGRAMMI FILMID NOORTELE

L 25. NOV KELL 18.00 NUKUTEATER

T 28. NOV KELL 20.00 KINOMAJA

NOORED, RUMALAD JA ARMASTUST TÄIS

YOUNG, DUMB AND FULL OF LOVE / TIBOR VAGYOK, DE HÓDÍTANI AKAROK!

Ungari / Hungary 2005, 80 min

REZH/DIR: GERGELY FONYÓ

See on film seksist, armastusest ja noorusest. Mis juhtub, kui keskkoolipoiss kohtub oma unistuste naisega? Naine, kes on küll natuke vanem, natuke abielus, natuke truudusetu, aga mis sellest? Keegi pole ju ideaalne. Mis loeb, on see, et ta on olemas, teda saab vaadata, natuke katsuda ja kohati tundub, et ta isegi on sust huvitatud. Niisiis – sa pead ta saama, ükskõik, mis hinnaga. Kuid see ei ole lihtne. Üksteisele järgnevad suured plaanid ja veel suuremad põrumised...

Film käsitleb mitmeid elutähtsaid küsimusi. Kumb on olulisem, kas seks või armastus? Kui kaugele peaks oma unistuste täideviimisel minema? Kuidas kasutada pimedas helendavat kondoomi? Kuidas suurendada oma strateegilisi kehaosi?

Vaata aga vaata – veel üks ugri-mugri rahvas peale soomlaste, kes oskab häid filme teha :-O

  http://www.imdb.com/title/tt0481787/trailers

  Treiler


L 25. NOV KELL 20.00 NUKUTEATER

E 27. NOV KELL 20.00 KINOMAJA

TOMMY PÕRGU

TOMMY’S INFERNO

Norra / Norway 2005, 95 min

REZH/DIR: OVE RAYMOND GYLDENÅS

Teha “seda” või mitte teha, selles on küsimus peategelase Tommy jaoks. Tema pikaaegne tüdruksõber Maria on valmis niisama-näppimisest päris asjani edasi liikuma. Tommy seevastu töötab poole kohaga altaripoisina ning tal on seksi suhtes vanamoodsad vaated. Tommy parim sõber Ahmed on aga tema täielik vastand, kes vabal ajal kirjutab pornoajakirjadele jutukesi ja algatab anarhistliku enesekummardajate tugigrupi. Ootamisest väinud Maria jätab Tommy maha kooli ilueedi pärast ja Tommy on sunnitud revideerima oma arvamusi armastuse ideaalidest.

No kui seda filmi ei ole näinud, siis võib öelda, et ei olegi nagu Justil käinud! Nõrga põiega kodanikel tasub arvestada, et naljakas on selle filmi kohta pehmelt öeldud.

  http://www.tommysinferno.com/index1.html

 
Treiler

L 25. NOV KELL 22.00 KINOMAJA

P 26. NOV KELL 18.00 KINOMAJA

VIITEISTKÜMNES SÜNNIPÄEV

QUINCEANERA

USA 2006, 90 min

REZH/DIR: Richard Glatzer, Wash Westmoreland

Quinceanera on sündmus, mis tähistab mehhiklastele tütarlapse 15-aastaseks saamist. Sel päeval jalutab neiu nagu muinasjutuprintsess valge kleidiga altari ette ja ta pühitsetakse naiseks. Filmi peategelane, Magdalena ei saa aga altari ette astuda, sest tema kleit ei lähe eest kinni. Magdalena on rasedaks jäänud ja mis kõige hullem – ta on ise veel süütu. Kuigi selliseid asju juhtub, ei suuda tema usklikud vanemad tütre juttu uskuda ning Magdalena on sunnitud kodust lahkuma. Tüdruku vanaisa, kes suhtub alati kõigisse võrdselt ja kedagi hukka ei mõista, võtab Magdalena enda juurde, kus juba elab tüdruku nõbu, kes homoseksuaalsuse tõttu samuti perekonnast välja heidetud. Alles siis, kui perekond saab aru, kui habras on inimelu ja kui kergesti võivad kaduda inimesed, kes on meile kallid, õpivad nad vanaisalt tolerantsust.

Parandamatud homofoobid peaksid sellest filmist eemale hoidma, aga need, kes usuvad, et on parandatavad, peaks kindlasti tulema. Kõigile muudele, kes usuvad tolerantsusesse ja sellese, et igal inimesel on õigus elada nii, nagu ta tahab, oskab ja õigeks peab, on see film kindlasti uus USA sõltumatu kino lemmik.

  http://www.sonyclassics.com/quinceanera/site.html

  Treiler


P 26. NOV KELL 22.00 KINOMAJA

ŠNITSLIPARADIIS

SCHNITZEL PARADISE / HET SCHNITZEL PARADIJS

Holland / The Netherlands 2005, 82 min

REZH/DIR: MARTIN KOOLHOVEN

ŠNITSLIPARADIIS on komöödia Nordip Doeniast, kes on hiljuti lõpetanud keskkooli hinnetega, millest teised õpilased vaid unistada võivad. Tema uhke isa tahab, et Nordip läheks meditsiini õppima, kuid poiss ise seda ei soovi. Maailm on tema ees valla, kuid nagu paljud teisedki temavanused, ei kujuta ta ettegi, mida ta oma elus korda saata tahab. Salaja hakkab ta nõudepesijana tööle The Blue Vulture hotellis, kohas, kuhu sa jõuavad inimesed, kes kõikjal mujal on juba läbi kukkunud.

See film on Hollandi ühiskonna kõverpeegel, kus kohtuvad jaburad immigrandid ja kummaline hollandi huumor, mis on kohati isegi täitsa naljakas.

  http://www.independentfilms.nl/release.html?releaseid=113

  TreilerE 27. NOV KELL 22.00 KINOMAJA

UNISTUSTE MAA

DREAMLAND

USA 2005, 95 min

REZH/DIR: JASON MATZNER

18-aastane Audrey elab Dreamlandis, väikses vagunelamukülakeses keset New Mexico tolmust ja piiritut kõrbe. See pisike, päikesest kuivatatud oaas, on koduks nii Audrey elukunstnikust isale kui ka parimale sõbrale Calistale, kes unistab missivõistlustel osalemisest ja kannatab raske haiguse all. Audrey on näiliselt oma eluga rahul ja veendunud, et ei lahku iial nende inimeste keskelt, kes teda nii väga vajavad. Kuni ühel päeval saabub Dreamlandi poiss, kes seab tema senised veendumused kahtluse alla. 

Ilusate tüdrukute ilus unelemine. Pärast filmi on mõnus päikeseline tunne kõhus kui peab läbi lume ja pimeduse koju rühkima.

  http://www.dreamland-the-movie.com/

  Treiler


T 28. NOV KELL 20.00 NUKUTEATER

 K 29. NOV KELL 18.00 KINOMAJA

PILV

THE CLOUD / DIE WOLKE

Saksamaa / Germany 2006, 108 min

REZH/DIR: GREGOR SCHNITZLER

Õnnetus kagu-Frankfurtis asuvas tuumaenergiajaamas šokeerib tervet Saksamaad. Radioaktiivne pilv kandub väikese linnakese, Schilitzi kohale, mis asub Bad Hersfeldi lähedal. Kõik jaama lähedal elavad inimesed puutuvad kokku radioaktiivse kiirgusega ning lühikese aja jooksul sureb 38 000 inimest. Kõik, kes elavad kaugemal, püüavad põgeneda, ka 16-aastased Hannah ja tema suur armastus Elmar…

Noortefilm meets katastroofifilm – see on väga uudne ja huvitav kokteil. Eriti tasub vaadata aga nendel, kes arvavad, et Eestis võiks ka tuumaenergiajaam olla.

  http://www.die-wolke.com/

  Treiler


K 29. NOV KELL 22.00 KINOMAJA

NOOR MEES

JEUNE HOMME

Šveits / Switzerland 2006, 90 min

REZH/DIR: Christoph Schaub

Lõpetasid keskkooli ja oled täiskasvanud inimene, vaba enda elu üle otsustama? Unista edasi! Isa tahab ikka, et sa võtaks üle perekonnaäri ning ema, nagu emadel kombeks, tahab sulle vaid parimat. Aga parim emade mõistes ei ole sugugi parim 18-aastaste noorte meeste mõistes. Ja nii otsustab Sebastian minna aastaks Genfi au-pairiks, et prantsuse keelt õppida ja maitsta värskelt kätte võideldud vabadust.

Uuel töökohal ei õpi tagasihoidlik Shveitsi poiss mitte ainult prantsuse keelt vaid ka muid asju, mille poolest prantslased kõikjal maailmas tuntud on ;-)

Hmmm... 18-aastane meesterahvas beebi mähkmeid vahetamas ja tolmuimejaga tuba koristamas? Kes seda vaatepilti tahab näha, tulgu kinno, sest päris elus seda vist ei juhtu...

  http://www.film-jeunehomme.ch/

  Treiler


K 29. NOV KELL 20.00 NUKUTEATER

N 30. NOV KELL 18.00 KINOMAJA

EI IIAL ENAM NAGU ENNE

NEVER AGAIN AS BEFORE

Itaalia / Italy 2005, 106 min

REZH/DIR: GIACOMO CAMPIOTTI

Lõpueksamid on läbi. Giulia, Martina, Fava, Lorenzo, Enrico ja Max on kõik väga erinevad tüübid ja pole just parimad sõbrad, hoolimata viiest ühes klassis käidud aastast, otsustavad spontaanselt koos mägedesse puhkama sõita. Tõustes mäkke muutub nende retk samm-sammult väljakutseks, nii iseenda kui teiste suhtes. Teekonnal avastavad nad nii vabaduse, sõpruse, valu kui ka selle üksinduse, mida täiskasvanute maailm iial mõista ei suuda. Peale seda suve pole miski enam endine…

Ilusad itaalia noored ilusas itaalia looduses... ahh...

 

 http://www.intramovies.com/movies/2434.htm

  Treiler


N 30. NOV KELL 20.00 NUKUTEATER

R 01. DETS KELL 18.00 KINOMAJA

SÕIDUTUNNID

DRIVING LESSONS

Suurbritannia / Great Britain 2006, 98 min

REZH/DIR: JEREMY BROCK

Ben on arg teismeline, kes elab Londonis ja üritab vabaneda oma uskliku ema mõjuvõimu alt. Kui ta kohtab erruläinud ekstsentrilist näitlejannat, kes toimetab poisi Edinburghi, avaneb Benil lõpuks võimalus iseseisvuda. Edinburghis õpib Ben seda, kuidas autot juhtida, tantsida ja tüdrukutele külge lüüa. Ning seda, et tal on veel palju õppida.

Harry Potteri sõbrana kuulsaks saanud näitleja Rupert Grint näitab siin filmis, et on võimeline  enamaks  kui lihtsalt võlikepikesega ringi vehkimine.

  http://www.sonyclassics.com/drivinglessons/

  Treiler


N 30. NOV KELL 22.00 KINOMAJA

NELI NÄDALAT JUUNIS

FOUR WEEKS IN JUNE / FYRA VECKOR I JUNI

Rootsi / Sweden 2006, 100 min

REZH/DIR: HENRY MEYER

Tumeda minevikuga Sandra asub elama uude linna ning saab tööd kaltsukatesse saadetavate riiete sorteerijana. Sandra elu ei ole kunagi roosiline olnud ja peale seda kui kutt, keda ta armastas, teda pettis, virutas tüdruk talle lihtsalt kääridega. Püüdes nüüd uut elu alustada, tutvub Sandra oma 80-aastase naabri Lilyga, kellega väga-väga aeglaselt tekib vastastikune usaldus. Sõpruse kasvades saab Sandra aina rohkem teada Lily saladustest, mis lähevad tagasi aega, kui Lily oli veel noor ja armunud. Armastus pole mööda läinud ka Sandrast – kuigi ta püüab mehi vältida, sest on kõvasti haiget saanud, armub ta aga ikkagi, sest armastus võidab kõik...

Berliini festivalil parima noortefilmi preemia võitnud filmis teevad superrollid mõlemad naispeaosalised – nii Taani veterannäitleja Ghita Norby kui ka Rootsi pärl Tuva Novotny, kes ka Eesti publikule juba tuttav („Smala Sussie“, „Jalla! Jalla!“)

  http://www.sonetfilm.se/zino.aspx?articleID=692&clip=1


R 01. DETS KELL 18.00 NUKUTEATER

KUU LAPSED

CHILDREN OF THE MOON / MONDSCHEINKINDER

Saksamaa / Germany 2006, 87 min

REZH/DIR: MANUELA STACKE

Astronaut Paul lendab kuule. Lisa, teadlane, läheb temaga kaasa. Ja nii veedab 12-aastane Lisa iga õhtu oma kuueaastase väikevenna Pauliga. Paul ei saa iialgi päeval majast lahkuda, sest ta kannatab haiguse all, mis teeb päikesevalguse talle eluohtlikuks. Lisa on välja mõelnud fantaasiamängu, kus Paul on kosmoselaeva kapten, kes reisib eksinuna kosmoses. Kui Lisa esmakordselt armub, kattub õhtune vennaga olemise aeg millegi muuga, mis muutub järjest tähtsamaks. Vend ja õde peavad kohanema uue reaalsusega ning leidma viisi, kuidas kuulapsed siiski koos saaksid olla.

Hoiatus! Nii ilusat ja kurba filmi ei ole Eestimaa pinnal ammu näidatud! Salvrätikud kinno kaasa!

  http://www.mondscheinkinder-der-film.de/html/trailer.html


*

R 01. DETS KELL 20.00 NUKUTEATER

L 02. DETS KELL 18.00 KINOMAJA   

SUPER SUURED INIMESED

TRIPLE DARE / SUPERVOKSEN

Taani / Denmark 2006, 90 min

REZH/DIR: CHRISTINA ROSENDAHL

Rebekka, Claudia ja Sofie on nüüd keskkoolis ja kõigil kolmel on siiber sellest, et neid koheldakse nagu lapsi. Tähistamaks oma täiskasvanuks saamist loosivad nad igaühele ühe väljakutse ning kes enda omaga on ühele poolelele saanud, võib end ametlikult suureks inimeseks pidada. Pannes kordamööda proovile üksteise julgust ja seksuaalseid piire, satuvad nad lõpuks olukorda, kus peavad endilt küsima, kas napakate rituaalide läbi viimine on ikka kõige lihtsam viis täiskasvanuks saada.

Selle aasta kõige seksikama noorteka peaosas särab kolm kaunist neidu ning Just Filmi sõpradele juba  filmist „Sööt ja pealelöök“ tuttav tõusev  Taani täht Cyron Melville.

  http://www.supervoksen.dk/

  Treiler


R 01. DETS KELL 22.00 KINOMAJA

SEITSE NEITSIT

7 VIRGINS / 7 VIRGENES

Hispaania / Spain 2005, 86 min

REŽ/DIR: ALBERTO RODRIGUEZ

Sevillas on erakordselt palav suvi. 16-aastane Tano on just saanud alaealiste parandusasutusest nädalavahetuseks vabaks, et minna vanema venna pulma. Loomulikult tahab ta vabadusest võtta maksimumi – vedeleda koos oma parima sõbra Richiga linna peal, end täis juua,  kivisse tõmmata ja seksida. Elada täiel rinnal. Isegi kui vanema venna arvates see mingi korralik elu ei ole.

Filmi kaks peaosalist pakuvad silmarõõmu tüdrukutele ja kahjurõõmu nendele, kes arvavad, et tänapäeva noorus on hukka läinud.

  www.7virgenes.com/

 
Treiler

 
prg. mart kalmo