FESTIVALI AVAMINE A FILM EESTI JOONISFILMIDE SEANSIGA

’’

L 25. NOV KELL 16.00 NUKUTEATER

VÄIKE LÜHINÄGELIK BOAMADU

THE LITTLE SHORT-SIGHTED SNAKE Andry Ervald’i lastejutu ainetel

Eesti 2006

REZH/DIR Aina Järvine, Meelis Arulepp

See on lugu väikesest uudishimulikust ja lühinägelikust boamao poisist Kaabrielist, kelle ebatavalised meetodid aitavad tal võita džunglirahva hirmu – kahejalgse tülinorijast See.

  http://www.afilm.ee/boamadu/est/index.html

  Treiler


KUI MA OLEKSIN SUUR

Eesti 2006 / 6 min

REZH/DIR Aina Järvine

5-aastane Danny leiab end suurte inimeste kentsakast maailmast, kus kehtivad tema jaoks mõistetamatud reeglid. Reeglid on loodud nende poolt, kes paistavad olevat unustanud, mida tähendab olla laps ja elust-olemisest rõõmu tunda. See paneb Danny unistama, milline oleks maailm kui tema oleks suur.

Eva Janikovszky raamatu "Kui ma oleksin suur" põhjal Bob Swain


VÕISTLUSPROGRAMMI FILMID LASTELE

E 27. NOV KELL 16.00 NUKUTEATER

ZAINA: ATLASE MÄGEDE RATSANIK

ZAINA: RIDER OF THE ATLAS / ZAINA: CAVALIERE DE L’ATLAS 

Prantsusmaa, Saksamaa / France, Germany 2005, 100 min 

REZH/DIR: BOURLEM GUERDJOU

Elas kord Zaina, 11-aastane isata kasvanud tüdruk. Tema kasuisa Omar oli rikas ja julm mees, kes kord vihahoos Zaina ema Selma ära tappis. Kui Zainat valitses oht jääda Omari hoolealuseks, ilmus ühel ööl välja Mustapha, Zaina pärisisa ning võttis Zaina endaga kaasa. Kibestunud Omar vandus aga kättemaksu ning hakkas neid jälitama. Üle mäeahelike põgenedes avastas Mustapha, et tema tütrel on haruldane anne taltsutada hobust, keda keegi teine juhtida ei suuda. Siis mõistis ta, milline väärtus on tema tütar Zaina, kelle ema, kaunis Selma, võitis kunagi meheks maskeerituna riigi suurima ratsavõistluse. See kaunis muinasjutt aga polnud sellega veel lõppenud...

Rangelt soovitatav hobusehulludele ja nendele, kellele meeldivad suured seiklused majesteetliku looduse tausta.

  http://outnow.ch/Media/Img/2005/Zaina/

  Treiler


E 27. NOV KELL 18.00 NUKUTEATER

METSIKUD TIBUD

WILD CHICKS / DIE WILDEN HÜHNER

Saksamaa / Germany 2006, 108 min

REZH/DIR: VIVIAN NAEFE

Tüdrukute kamp Metsikud Tibud valib oma uusi liikmeid väga hoolikalt ja hoiab oma saladusi väga hoolikalt. Ja üks mis kindel, on see, et poiste kamp Pügmeed ja nende hiiglaslik puu otsa ehitatud onn, on vaenlaste territoorium. Vähemalt nii on see alati olnud. Kuni ükskord peavad tüdrukud ja poisid oma jõud liitma, et päästa mõlema kamba jaoks olulised asjad hädaohust. Ja üllataval kombel on vahel koos isegi kergem tegutseda kui vaenujalal olles.

Lahe film, kus plikad lõpuks enam nii väga ei plikatsegi ja poisidki võivad plikadega mesti lüüa.

  http://www.wildehuehner.film.de/

  Treiler


T 28. NOV KELL 16.00 NUKUTEATER

LAPISLAZULI: KARU SILMAD
LAPISLAZULI: IN THE EYE OF THE BEAR / LAPISLAZULI: IM AUGE DES BAREN

Austria, Saksamaa, Luksemburg / Austria, Germany, Luxembourg 2006, 106 min

REZH/DIR: WOLFGANG MURNBERGER

Meteoriit mürtsatab Alpide liustike ja metsiku looduse keskele ja äratab ellu külmunud neandertaallasest poisi. See poiss, Bataa, kohtab Sophie-nimelist tüdrukut, kes on mägedes asuvast puhkemajakestst põgenenud. Algul ei mõista nad teineteise keelt, neid lahutab ka ajastute erinevus, kuid peagi avastavad nad üksteises sarnasusi. Sophie, kes on kaotanud oma ema, ei suuda leppida uue kokkulapitud perekonnaga. Ka Bataa igatseb oma perekonna järgi. Nad vajavad teineteist ja kogevad erilist sõprust, mida ühtäkki hakkavad ohustama teadlased, kes tahavad Bataad kinni püüda kui metslooma.

Tasub vaadata terve perega, sest sõpruse keelt mõistavad igas vanuses inimesed.

  http://www.lapislazuli-derfilm.de/

  Treiler


T 28. NOV KELL 18.00 NUKUTEATER

ME SAAME SELLEST ÜLE

WE SHALL OVERCOME / DROMMEN

Taani / Denmark 2006, 90 min

REZH/DIR: NIELS ARDEN OPLEV

See tõestisündinud lool põhinev vapustav film räägib 13-aastasest Fritsist ja tema võitlusest õigluse nimel ühel 1969. aasta suvel. Frits elab koos oma perega talus ning on kogu aeg käinud pisikeses külakoolis. Ta on vaimustunud inimõiguste eest võitleja Martin Luther Kingi kõnedest ning tolle vägivallatu vastupanu põhimõttest. Kuid kui Frits põhikooli läheb ja seal türannist direktori Lundum-Svensoni viha alla satub, avastab ta, et paljud silmakirjalikud täiskasvanud kooli juhtkonnas on juba kaua lasknud Lundum-Svensonil õpilaste kallal võimutseda ja isegi kiidavad tema meetodeid heaks. Frits alustab võitlust ning tema vastuhakul on väga ootamatud tagajärjed.

Film sai Berliini Rahvusvahelisel Filmifestivalil parima lastifilmi auhinna. Ja põhjusega.

  http://outnow.ch/Media/Img/2006/Drommen/

  Treiler


K 29. NOV KELL 16.00 NUKUTEATER

MINU NIMI ON ELISABETH

CALL ME ELIZABETH / JE M’APPELLE ELISABETH

Prantsusmaa / France 2006, 90 min

REZH/DIR: JEAN-PIERRE AMÉRIS

Kümneaastane Betty kardab kummitusi ja pimedaid nurgataguseid. Kui tema vanem õde Agnes kodust lahkub, et keskkooli minna, jääb Betty oma tülis olevate vanemate ja vaikiva teenijanna Rose’ seltsi. Betty isa töötab kõrvalhoones asuvad hullumajas ning ühel päeval kohtab tüdruk Yvoni, kes on üle aia põgenenud. Betty saab Yvoniga sõbraks, vaatamata sellele, et noormees eriti midagi ei räägi. Betty peidab Yvoni mitmeks päevaks jalgrattakuuri, kuid mõistes, et see koht ei ole enam turvaline, otsustab tüdruk koos poisiga ära põgeneda.

See kummaline filmi sobib vaadata nii lastele, kui täiskasvanutele, sest räägib asjadest, mis ei sõltu vanusest.

  http://www.artemisproductions.com/fiches/longs/jemappelleelisabeth.htm


 K 29. NOV KELL 18.00 NUKUTEATER

MINU NIMI ON EUGEN

RASCALS ON THE ROAD / MEIN NAME IS EUGEN

Ðveits / Switzerland 2005, 100 min

REZH/DIR: MICHAEL STEINER

12-aastane Eugen jutustab selles filmis enda ja oma kolme sõbra seiklustest. Kodus muutub alati pahandustesse sattuvate poiste olukord nii kibedaks, et nad otsutavad jalga lasta ning leida üles oma suur iidol ja eeskuju, salapärane Fritz Bühler, maailma suurim pätt, kellest nemad, neli noort ja innukat pätti, väga lugu peavad. Kadunud poiste kannule asuvad loomulikult nende vanemad, politsei ja leiutasust huvitatud muidumehed. Suurejoonelise seikluse käigus pannakse proovile poiste sõprus, eneseusk, vanemate kannatlikkus ja palju muud. Võitjana väljub aga hoopis see, kes filmi kinno vaatama läheb, sest saab nalja ja põnevust, aga ei pea vihma käes külmetama ja koduigatsust tundma.

Minu nimi on Eugen“ oli 2005. aastal Ðveitsi edukaim film ja kassaedult kõikide aegade teine, lisaks auhinnati seda 2006. aasta parima Shveitsi filmi auhinnaga.

  http://www.eugen-film.ch/

  Treiler


N 30. NOV KELL 16.00 NUKUTEATER

POBBY JA DINGAN

OPAL DREAM

Suurbritannia, Austraalia / Great Britain, Australia 2005, 86 min

REZH/DIR: PETER CATTANEO

Pobby ja Dingan on nähtamatud. Nad elavad Lightning Ridge’s, Austraalia opaalikaevanduste läheduses. Nad on Kellyanne’ sõbrad. Kuid ühel päeval lähevad Pobby ja Dingan kaotsi ning Kellyanne jääb raskelt haigeks. Selleks, et oma õde päästa, hakkab Kellyanne’i vend Ashmol kogu külarahvast veenma, et õe nähtamatud sõbrad tuleb üles leida. Tagaotsimiskuulutustest kasvab välja teekond, mille jooksul nii Ashmol kui ka kogu küla rahvas avastavad, et alati pole vaja näha, selleks, et uskuda.

Selle filmi rezhissöör on teinud ka “The Full Monty”, nii et halba näitlejatööd on siit raske leida.

  http://www.bbc.co.uk/bbcfilms/comingsoon/pobbyanddingan.shtml

  Treiler


N 30. NOV KELL 18.00 NUKUTEATER

OLEN KAKSTEIST JA PEAN VEEL VASTU

TWELVE AND HOLDING

USA 2005, 95 min

REZH/DIR: MICHAEL CUESTA

Kaksteist ei ole kerge olla. Ei siis, kui sa oled tüdruk ja esimest korda armunud. Ega ka siis kui sa oled paks poiss ja terve su pere on ülekaaluline. Ega ka siis kui su peaaegu identne kaksikvend saab surma ning sinu õlgadele jääb kanda kogu vastutus oma vanemate vaimse tervise eest. Ja kättemaks venna surma eest.

Kaksteist ei ole kerge olla. Selle filmi kolm peategelast on kaksteist ja peavad veel vastu.

Selle filmi rezhissöör Michael Cuesta on üks telesarja “Mulla all” lavastajatest, nii pettuma ei pea need, kes tahavad näha filmi, kus kummalisel ja ilusal moel on segatud kurbus ja rõõm.

  http://www.12andholdingmovie.com/

  Treiler


R 01. DETS KELL 16.00 NUKUTEATER

MINA OLEN
I AM / JESTEM

Poola / Poland 2005, 97 min

REZH/DIR: DOROTA KÆDZIERZAWSKA

Mongrel on üks väga vapper 11-aastane. See, et tal ei ole kodu ja ema ei taha teda omaks võtta, ei ole Mongrelile veel piisav põhjus viriseda või kedagi süüdistada. Ta võtab asju nii, nagu nad on ning püüab oma eluga hakkama saada nii, nagu ta oskab. Kuid keegi ei saa keelata talle unistusi sellest elust, mida ta tegelikult südames elada tahaks.

Lugu tänavalapsest, mis peaks kummutama üliüldist ja levinud arvamust, et kõik, kes tänaval elavad, on pätid ja vargad…

  http://film.wp.pl/p/foto.html?id=25223,31696


R 01. DETS KELL 16.00 NUKUTEATER

REBASEKUTSIKAS HELEN

HELEN THE BABY FOX / KOGITSUNE HELEN

Jaapan / Japan 2006, 108 min

REZH/DIR: KEITA KONO

Poiss nimega Taichi saabub linnast maale ning leiab tee äärest rebasekutsika. Vaatamata ümbritsevate vastuväidetele otsustab ta rebase endale võtta. Selgub, et pisike loom on pime ja kurt, kuid Taichi ei jäta lootust ning Heleniks nimetatud kutsikas hakkab õppima iseseisvalt elama. Poiss ja tema pere hakkavad Heleni eest sügava armastusega hoolt kandma.

Tõeline pisarakiskuja... isegi suured mehed hakkavad seda filmi vaadates nutma, see on kindel.

  http://www.helen-movie.jp

  Treiler

 
prg. mart kalmo