Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

AvafilmPAANI LABÜRINT
/
EL LABERINTO DEL FAUNO

Mehhiko, Hispaania 2006, 112 min
REŽ: GUILLERMO DEL TORO


Sts/Scr
: Guillermo del Toro, Op/DoP: Guillermo Navarro, Muusika/Music: Javier Navarrete, Mont/Ed: Bernat Vilaplana, Os/Cast: Sergi López, Maribel Verdú, Doug Jones, Ariadna Gil, Ivana Baquero, Tootja/Prod: Telecinco (Guillermo del Toro, Bertha Navarro, Alfonso Cuarón, Frida Torresblanco, Alvaro Augustin), Maailma müük/World sales: Wild Bunch, Levitaja/distributor: Tallinnfilm, Format: 35mm, Keel/Language: hispaania / Spanish, Subt: eesti, vene, inglise / Estonian, Russian, English

On aasta 1944. Hispaania kodusõda on lõppenud fašistide võiduga, kuid mõningates mägipiirkondades käib veel võitlus vabadusliikumise ning frankistide vahel, keda juhib sadistlik kapten Vidal (Sergi López).

Sõjapiirkonnas asuvasse üksildasse mägitallu saabub Carmen (Ariadna Gil) koos tütre Oféliaga (Ivana Baquero). Isa kaotanud ning ootamatult võõrasse keskkonda sattunud hingeline tüdruk leiab lohutust muinasjuttudest ning talle tundub, et ümbritsev ürgmets on haldjaid ja muinasjututegelasi täis võlumaailm.

Ühel ööl avastab Ofélia maamaja tagant metsast kummalise labürindi, mida valvab groteskne, sokusarvedega Paan (Doug Jones). Tüdruk kuuleb, et muistse ennustuse kohaselt on ta maa-aluse kuningriigi printsess, kuid sinna jõudmiseks peab ta läbima kolm verdtarretavat katset. Kõhklemata otsustab Ofélia Paani väljakutse vastu võtta.

PAANI LABÜRINT on Mehhiko omapärase õuduslavastaja Guillermo del Toro ("Saatana selgroog", "Blade 2", "Hellboy" jt.) suurteos, mis pälvis filmi esilinastusel Cannes’is 22-minutilise aplausi, ning on tänaseks pälvinud olulisi auhindu erinevatel filmifestivalidel. Rikkalikul ladina-ameerika ja hispaania folklooril ning maalikunstil baseeruv film on liigutav lugu inimese püüdest leida headust ja lohutust kõige lootusetumaski olukorras. Kogu perele mõeldud fantaasiafilmi lummava atmosfääri loovad Fransisco Goya töödest inspiratsiooni saanud operaatoritöö ning maaliline orkestreering, mis on ühendatud terviklikuks fantaasiamaailmaks läbi Guillermo del Toro nägemuse.

Ebaharilik on seegi, et PAANI LABÜRINDI näol on tegemist esimese fantaasiafilmiga, mis esitati parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks. Võõrkeelse filmi Oscar jäi küll saamata, kuid filmi premeeriti parima operaatori, kunstnikutöö ja grimmi eest.

Vaata filmi kodulehekülge.

Loe lisa: Eesti Päevaleht, Postimees

22.03 / 19:00 – suur saal

prg. mart kalmo