Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

Friigifilmid
HELLEVAATOR
/ GUSYA NO BINZUME
Jaapan 2003, 96 min
REˇ: HIROKI YAMAGUCHISts/Scr: Hiroki Yamaguchi, Op/DoP: Tadaya Miyashita,
Muusika/Music: Osamo Okada, Makoto Sakada, Toshiko Shimizu, Mont/Ed: Takao Yamanaka, Os/Cast: Luchino Fujisaki, Yuki Kirino, Masato Tsujioka, Tootja/Prod: Wevco Production Company (Hideo Nishimura), Maailma müük/World Sales: Gold View Company, Levitaja/Distributor: Only Hearts Company, Format: Digibeta, Keel/Language: jaapani / Japanese, Subt: inglise / English

Klaustrofoobiline ulmepõnevik MTV-likus pildikeeles. Tegevus toimub kujuteldavas tulevikus, maa-aluses ühiskonnas, liftis, mis läbib oma peatustel ühiskonna toimimisosi - vangla, pood, bürood, surnuaed. Olukord pingestub, kui ühes peatuses tuuakse lifti ka "hukkamisele" saadetavad kurjategijad.

HELLEVAATORis on auru-punki, jaapani tüdrukuid, psühhopaate ja verd. Film vaatleb inimloomust äärmuslikes olukordades. Tegelaste kätiumismotiive aitavad veelgi selgitada kangelanna (Rukino Fujisaki) telepaatilised võimed
- miski pole nii nagu näib ja keegi ei pruugi olla see, kes ta väljastpoolt paistab - ehk siis, igalühel on oma saladus ja igas olukorras oma käitumisreeglid. Valida saab hea ja halva, endaksjäämise või alistumise vahel.
Hea näide sellest, et ka väikese eelarvega saab läbimõeldult teha mõjuva ja põneva töö. Hiroki Yamaguchi debüütfilm oli 2004. aasta Montreali Fantaasiafilmide Festivali üks suuremaid üllatusi.

Loe veel: Nädal

24.03 / 00:30 - väike saal


prg. mart kalmo