Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

Lõpufilm FRANKENSTEINI NEEDUS / 
THE CURSE OF FRANKENSTEIN
Suurbritannia 1957, 82 min
REˇ: TERENCE FISHER


Sts/Scr: Jimmy Sangster, Op/Dop: Jack Ashes, Muusika/Music: James Bernard, Mont/Ed: James Needs, Os/Cast: Peter Cushing, Hazel Court, Robert Urquhart, Christopher Lee, Tootja/Prod: Hammer Film (Anthony Hinds, Max Rosenberg), Maailma müük/World Sales: Hollywood Classic/Warner Bros, Print: Cooper Films, Keel/Language: inglise / English, Subt: hispaania / Spanish, eesti / Estonian


Parun Victor Frankensteini (Peter Cushing) teaduslike katsete eesmärgiks on luua üliinimene. Tema töö tulemusel valmib aga hoopis maniakaalne koletis (Christopher Lee), kes saab saatuslikuks oma looja lähedastele. Teadlane ise kaotab loometöö käigus reaalsusetaju ning on oma eesmärkide saavutamiseks valmis kõigeks – isegi mõrvaks.

50 aastat tagasi linastunud FRANKENSTEINI NEEDUS on väidetavalt teos, mis tõstis Hammeri stuudio filmimaailma kaardile ja andis vahepeal paigalejuurdunud horror-˛anrile taaselustava võmmu kuklasse. Kuigi Mary Shelley klassikalise romaani järgi oli filme tehtud juba 20. sajandi algusaastatel, peetakse Terence Fisheri (1904-1980) poolt lavastatud linatööd kõrvu 1930. aastal tehtud James Whale’i "Frankensteini" adaptsiooniga ühtedeks olulisemateks verstapostideks selle romaani tõlgendamisel. Tegu oli ka esimese värvifilmiga mis sel teemal tehtud, mõni ime siis, et film kohe populaarseks sai ja sellele isegi kuus järge vorbiti.

Viimastest peetakse eriti õnnestunuks järgmisel aastal valminud teost "Frankensteini kättemaks", mille re˛issööriks taas Hammer stuudio esilavastajaks tõusnud Terence Fisher. Viimane jõudis oma pika karjääri jooksul teha üle 60ne filmi, millest parimateks peetakse 1958. aasta "Draculat" (linastus mullu Haapsalu festivalil), 1959. aasta "The Hound of the Baskerville" ja 1968. aasta "The Devil Rides Out". 
Sirvi Hammer stuudio kodulehekülge.

21.03 / 20:30 - Tallinna Kinomaja
25.03 / 21:00 – suur saal

prg. mart kalmo