Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

Friigifilmid NEKROMANTIK

Lääne-Saksamaa 1987, 75 min
REˇ: JÖRG BUTTGEREIT


Sts/Scr
: Jörg Buttgereit, Franz Rodenkirchen, Op/DoP: Uwe Bohrer,
Muusika/Music: Hermann Kopp, Daktari Lorenz, John Boy Walton, Mont/Ed: Jörg Buttgereit, Manfred Jelenski, Os/Cast: Daktari Lorenz, Beatrice Manowski, Harald Lundt, Tootja/Prod: Manfred Jelinski, Maailma müük/World Sales: Jelinski Film Production, Format: Digibeta, Keel/Language: saksa / German, Subt: inglise / English

1987. aastal valminud NEKROMANTIKU näol on tegemist küllaltki harukordse ˛anriga, mida kõige lihtlabasemalt võiks kutsuda nekrofiilseks armastuslooks. Filmi peategelased on elukaaslased Rob ja Betty, kes traditsiooniliste armurõõmude asemel naudivad seksi laipadega. Kuna Rob’i töö võimaldab mõlema iha surnute vastu rahuldada, oleks noorte elu justkui õnnelik. Seda senikaua, kui mees kaotab töö ja sellega ka tüdruksõbra, sest viimane ei näe ilma uute laipadeta mõtet ka kooselul!

20. aastat tagasi valminud Jörg Buttgereiti NEKROMANTIK on tänaseks saanud kultusfilmi staatuse, millel seisis aastaid näitamiskeeld paljudes riikides ning Saksamaal sai lavastaja filmi demonstreerimise õiguse alles pärast kohtus õigeksmõistmist.

NEKROMANTIK pidi koos sellele tehtud järjega linastuma ka 1993. aasta Helsinki filmifestivalil Armastus ja Anarhia, kuid sai sealsetelt otsustajatelt näitamiskeelu. Seevastu sai filme rahulikult demonstreerida üle lahe "vaba" Eesti kinos Eha, mis tekitas teatud pahameeletormi kristliku moraali eest võitlejatele, kes korraldasid kino ees demonstratsiooni.
Loe tolleaegseid kohalikke meediakajastusi (pdf):
Päevaleht, Liivimaa Kroonika, Eesti Ekspress,
TMK 1.lk, TMK 2.lk, TMK 3.lk, TMK 4.lk


23.03 / 22:30 – väike saal


prg. mart kalmo