Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

Anima fantastica


HEAVY METAL
Kanada 1981 / 90 min
REˇ:GERALD POTTERTON, JIMMY T. MURAKAMI
Sts/Scr
: Len Blum, Corny Cole, Richard Corben, Juan Gimenes, Angus McKie, Bernie Wrightson, Op/Dop: Brian Tufano, Muusika/Music: Elmer Bernstein (various artists), Mont/Ed: Janice Brown, Mick Manning, Gerald Tripp, Tootja/Prod: Atkinson Films Arts/Columbia Pictures (Ivan Reitman), Maailma müük/World Sales: Columbia Pictures, Print: Cooper Films, Keel/Language: inglise / English, Subt: hispaania / Spanish, eesti / Estonian, Format: 35mm

HEAVY METAL on Kanada animafilm, mille üks tegevprodutsentidest Leonard Mogel oli ka samanimelise ajakirja toimetaja. Seepärast meenutabki film ajakirjas ilmunud lugusid ja koomikseid, mida lugematul hulgal animaatoreid filmi produtsendi Ivan Reitmani ja re˛issööride juhendamisel täispikaks joonisfilmiks visandama hakkasid. Tegelikult ei saagi trükiväljaannet ja filmi eraldi teemadena käsitleda - kes tahab HEAVY METAL’ist rohkem aru saada, see lihtsalt peab juba viimased 30 aastat ilmuvat ajakirja ise sirvima.

Filmist on aastatega saanud kultusfilm ja nö kesköiste filmiseansside (Midnight Movies) sagedane tõmbenumber. Film koosneb mitmetest lõdvalt seotud ja eri stiilis joonistatud lugudest, mida seob üheks teemaks salapärane kõikjal ja kõigile paksu pahandust tekitav roheline sfäär (Loc-Nar). Kuni tänaseni seisab HEAVY METAL filmi õiguste omaniku Columbia populaarsemate filmide nimekirjas, millele annab oma värvi muidugi ka muusika – Black Sabbath, Nazareth, Stevie Nicks ja paljud teised tegid filmi soundtrackist selle ilmumise ajal kiiresti müügihiti.

Loe filmi kohta rohkem.

24.03 / 17:00 - suur saal

prg. mart kalmo