Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

Briti uus horror 


PÜSI VAIKSELT
/ LIE STILL
Suurbritannia 2005, 80 min
REˇ: SEAN HOGAN

Sts/Scr
: Sean Hogan, Op/Dop: Peter Sinclair, Muusika/Music: Helen Caddick, Mont/Ed: Gareth Heal, Os/Cast: Stuart Laing, Robert Blythe, Susan Engel, Granville Saxton, Tootja/Prod: Indobrit Pictures (Navin Chowdhry), Maailma müük/World Sales: Inframe, Format: Digibeta, Keel/Language: inglise / English, Subt: eesti / Estonian

See maja nägi välja nagu ideaalne pelgupaik: koht, kus liigseid küsimusi ei esitatud. Vana, siit-sealt lagunenud, kuid hea koht aja mahavõtmiseks ning uue elu alustamiseks. Sümpaatne, ehk pisut ülehoolitsev peremees, nähtamatult tasased naabrid ja metsistunud aed maja taga. Mida enamat võiks tagasihoidlik üürnik soovida?

John oli alati olnud must lammas valgete seas. Pisut närviline, ootamatu, imelikest unenägudest vaevatud. Ühetoaline korter vaikses ja rahulikus majas oli just see, mida John vajas, et hankida tööd ja harutada lahti segased suhted tüdruksõbraga. Kõik oli perfektne, kuni esimese ööni.

Kriipivad hääled ukse taga; algusesse tagasi viivad koridorid; korteriseinale ootamatult ilmuv pilt kohutava pilguga mehest; teleriekraani mürast väljatungivad kaamed näod ja kummaliste soovidega vanamoor kõrvalkorterist. Maja ning kaasüürnikud tervitasid oma uut naabrit...

Sean Hogani PÜSI VAIKSELT on klassikalisi ˛anrivõtteid järgiv Briti indie-kummituslugu, kus põhirõhk on teravmeelsel dialoogil ning lihtsate vahenditega loodud salapärasel, kuid painaval atmosfääril.

Vaata filmi kodulehekülge.


23.03 / 21:00 – suur saal


prg. mart kalmo