Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

PõhiprogrammVÕÕRAS VERI / BAD BLOOD / COISA RUIM
Portugal 2006 / 100 min
REŽ: TIAGO GUEDES, FREDERICO SERRA

Sts/Scr: Rodrigo Guedes de Carvalho, Op/DoP: Vitor Estevao, Muusika/Music: Jorge C, Mont/Ed: Pedro Ribeiro, Os/Cast: Adriano Luz, Manuela Couto, Sara Carinhas, Afonso Piment Santos, Tootja/Prod: Clap Filmes (Paulo Branco), Maailma müük/World Sales: Madragoa Filmes, Format: 35mm, Keel/Language: portugali / Portuguese, Subt: inglise, eesti / English, Estonian

Üks heade õudusfilmide tunnusjooni on nn hiiliv õudus. See ebamugav tunne, mis aeglaselt ja järjekindlalt vaataja endasse mässib, šokeerimata teda veriste kaadrite või koletistega. Portugalist pärit mullune õudusfilmide festivalide tõmbenumbreid ja kuulsa Fantasporto festivali avafilm VÕÕRAS VERI käsitleb needuse, pahade vaimude ja nende väljaajamise teemat peene tundlikkusega, ehitatakse karaktereid ja lastakse süžeel vaikselt ootamatu finaalini areneda. Lugu keerleb ümber ühe teadlase pere, kes otsustab kolida maale surnud sugulase häärberisse. Omad luukered on kapis nii perekonnal endal kui ka keskkonnal, kuhu nad satuvad.

VÕÕRAS VERI on neile, kel meeldib filmi vaadates ka kaasa mõelda ja kaasa tunda. Tihti asutakse kummituslugusid lugema või õudusfilme vaatama mahasurutud sooviga tunda tahtmatuid külmavärinaid, siin on see võimalus taas olemas. Jälle on põhjust on endalt küsida, kas folkloor ja pühakiri on ainult vananaiste pärusmaa, või on seal ka midagi muud? Ja võib-olla polegi siin vastandust?

25.03 / 19:00 – suur saal


prg. mart kalmo