Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

Põhiprogramm


VIIMANE MAJA METSAS
/ THE LAST HOUSE IN THE WOODS / IL BOSCO FUORI
Itaalia 2006 / 85 min
REŽ: GABRIELE ALBANESISts/Scr: Gabriele Albanesi, Op/DoP: Raoul Torresi, Giovanni Cavallini, Muusika/Music: Filippo Barbieri, Federico Bruno, Mont/Ed: Alessandro Marinelli, Os/Cast: Daniela Virgilio, Daniele Grassetti, Rino Diana, Santa De Santis, Tootja/Prod: NeroFilm Production (Gregory J Rossi), Maailma müük/World Sales: Minerva Pictures Group, Format: Digibeta, Keel/Language: itaalia / Italian, Subt: inglise, eesti / English, Estonian

28-aastase filmilavastaja Gabriele Albanesi esimene täispikk mängufilm toob meelde Itaalia horrori paremad ajad, kui nö giallo (tuletatud populaarsete itaalia pulp-romaanide kollasest ümbrisest, kuid tähistab ka prantsuse ja itaalia erootilise varjundiga õudusfilme) meistrid Dario Argento, Mario Bava ja Lucio Fulci tegid oma klassikaks saanud filme.

Noored armunud Rino ja Aurora otsustavad teha väljasõidu üksildasse metsanurka. Kohe aga ründab neid purjus jõhkardite kamp ning vaid tänu koduteel olnud abielupaarile pääsetakse halvimast üle noatera. Appi tulnud härrasmees teeb šokeeritud noortele ettepaneku ennast välja puhata nende metsas asuvas majas. Kutse võetakse hea meelega vastu, ent peagi selgub, et kummalises majas on peale pererahva veel üks elanik, kelle olemasolust ei tohi keegi teada.

Wes Craveni 70-ndate aastate filmide "Viimane maja vasakul" ja "Mägedel on silmad" ning Tobe Hooperi "Texase mootorsae mõrvad" süžeed ja stilistikat meenutav slasher on osavalt kombineeritud 70-80ndate aastate itaalia õudusfilmide esteetikaga, mille tulemus on küll jõhker ja äärmiselt vägivaldne, kuid millel ei puudu ka kaunim osa filmi muusika ja kujunduse näol. Loo lõpp on ootamatu nagu ka kogu filmi süžee, ning seda vaadates jääb vaid meelde tuletada ammutuntud tõde – kõik pole kuld mis hiilgab!

Seansi juhatab sisse filmi produtsent Gregory J. Rossi (Itaalia).

Vaata filmi kodulehekülge.

24.03 / 19:00 – suur saal


prg. mart kalmo