Uudised
21.03.2007
HÕFFI LOGOD JA HELINAD NÜÜD SAADAVAL »


19.03.2007
Märgista end ja eristu »


19.03.2007
HÕFFi ametlikud mobiilividinad »

   

Tooge oma silmad meile!

HÕFF tuleb taas!

22. - 25. märtsini vallutavad Haapsalu Kultuurikeskuse 18 tunnustatud fantaasia- ja õudusfilmi kogu maailmast. Valge Daami kodulinna õudusfilmide re˛issööre, teemaga seotud rahvusvahelisi filmiinimesi ning loomulikult fantaasia- ja õudusfilmide fänne koondav 2. Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF) toimub Haapsalu linna, Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali ning Haapsalu Kultuurikeskuse ühisprojektina.

"Piir fantaasia- ja õudusfilmi ning musta huumori vahel on sageli väga mõtteline ja on raske öelda, kus lõpeb fantaasia ja algab koomiline hirm. Paljudel tunnustatud festivalidel linastuvad kõrvuti mõlemasse ˛anri kuuluvad filmid ning otsustasime HÕFFi kui tulevase oma valdkonna tippfestivali programmi koostades sama teed minna," võtab asja mahlase huumoriga ka festivali juht Sten Saluveer.
"Talviselt uinuv Haapsalu Valge Daami ning pisut gootiliku miljööga on kindlasti parim kodu HÕFFile. Oleme koostöös haapsallastega mõelnud pealinnast ning mujalt Eestist tulijaile ning välja töötanud mitmeid soodsaid ööbimis- ja majutusvõimalusi. Keskööl lossihoovis vaimudega näost näkku sattumist kartma ei pea," muigab Saluveer.

Pilootüritusena eelmisel aastal ennast tõestanud HÕFF toob tänavu vaatajate ette 18 täispikka, viimase paari aasta jooksul valminud mängufilmi 12 riigist. Enamus neist filmidest linastub Eestis esmakordselt. Taivani kalleim kummituslugu "Siid", kultusfilmistaatusesse tõusnud "Sheitan" Prantsusmaalt Vincent Casseliga peaosas ning Portugali menufilm "Võõras veri" on vaid vähesed näited laiahaardelisest kvaliteetprogrammist.

HÕFF toob Eestis esmakordselt vaatajateni ka paremiku ennast maailma kinoajalukku raiunud Briti uue laine õudusfilmidest. Aastakümneid koomas viibinud ˛anri ärkamist kinnitavad kolm eriilmelist briti filmi aastatest 2002-2006. Fookuse juhatab sisse juba 21. märtsil kell 18.00 toimuv eriüritus Tallinna Kinomajas, kus enne filmiseansse toimub tasuta loeng briti hirmufilmide uutest tuultest.

1981. aastal valminud vene multifilmi "Kolmanda planeedi saladus" ontlikku eestikeelset dublaa˛i suudavad peast tsiteerida terved põlvkonnad. HÕFF teeb kultusfilmile kummarduse erilinastusega, kuhu festivali korraldajad ootavad filmiga koos üles kasvanuid oma lastega. Lisaks loovad ajaloolist konteksti 1973. aastal Cannes’i festivalil eripreemia pälvinud prantsuse sürrealistlik sci-fi anima "Metsik planeet" kui ka Kanadas valminud ehk kuulsamgi rockanimatsioon "Heavy Metal".

HÕFF ei unusta ka kõige tugevama närvikava ning ekstreemse isuga vaatajaid. Haapsalu Kultuurikeskuse väikeses saalis linastuvad hilisöösel skandaalsed ning eriti hirmutavad friigifilmid.
"Mullune Haapsalu festivali populaarseim film, ekstreem-horror "Kannibal Holocaust" tõstatas koos Voldemar Kolga videoloengu ja eessõnaga vastandlikke mõtteid filmide teemal, mis käsitlevad inimhinge pimedamaid poolusi eetilisi käitumismalle eiraval moel. Ekstreemfilmid räägivad sageli sündmustest, mida ühiskond eirab, seetõttu otsustasime jätkata selliste filmide näitamist koos analüüsivate sissejuhatustega,“ ütleb programmi üks koostajatest Helmut Jänes.

Haapsalu Kultuurikeskuses üllatavad publikut veel professor Jaan Toomiku tudengite kunstiprojekt "Hirmurõõm 2" ning Eesti Meediakunstnike Ühingu (MARTU) videoprogramm "Seletavad asjaolud".

HÕFFi võimas avalöök toimub 22. märtsil Haapsalu Kultuurikeskuses kolme Oscariga pärjatud koguperefilmiga "Paani labürint" ning avapeoga, kus esinevad noorte lemmikbändid Agent M ja Pulls ning itaalia õudusfilmide muusikat mängivad DJ’d.

Lõpufilmiga alustab HÕFF maailma kinoajalugu muutnud filmide esitlemist. Festivalile paneb väärika punkti pool sajandit tagasi esilinastunud Hammer stuudio suurteos, Terence Fisheri "Frankensteini needus" karismaatiliste Christopher Lee ja Peter Cushinguga peaosades.

Festivali korraldavad Haapsalu linnavalitsus, Haapsalu Kultuurikeskus ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival
Festivali programm ja lisainfo www.poff.ee/hoff  

● Filmifestival toimub 22. - 25. märtsini Haapsalu Kultuurikeskuses;
● Festivali filmidel on soovituslikud vanusepiirangud;
● Kõiki filme juhatavad sisse festivali korraldajad ja selle ˛anri asjatundjad;
● Suures saalis linastuvad filmid on eestikeelse tõlkega, kohapeal reaalajas näidatavate subtiitritega;
● Festivali pass maksab 300 krooni, päevapilet 90/120 ja üksikseansi pilet 30/50 krooni.
● Pääsmeid saab Piletilevist, Statoilidest üle Eesti ja tund enne seansi algust kohapeal.
● Festivalikülalistele pakuvad soodsaid ööbimisvõimalusi Haapsalu Spordihoone (40 - 100 krooni öö) ja Baltic Hotel Promenaadi (500 kr ühetoaline ja 600 kr kahekohaline tuba).

prg. mart kalmo