KURIKUULSAD ARMASTUSKOLMNURGAD


Weitzenbergi tänav
WEITZENBERG STREET
2002, 11'15''
REŽ: KASPAR JANCIS
Prod: Eesti Joonisfilm

Mees unistab naisest, naist huvitab teine. Mees loobub naise tähelepanu püüdmisest, sest on avastanud uue ihaldatava. Naisel tekib omakorda huvi mehe vastu. Ent meest huvitab ainult uus lemmik, kelle tõttu mees satub varsti hädaohtu. Mees pääseb napilt - hukkuvad hoopis mõlema ihaldatud. Mees ja naine leiavad taas teineteise...

Viola
VIOLA
1999, 11'39''
REŽ: PRIIT TENDER
Prod: Eesti Joonisfilm

Üksikul saarel keset kurbuse merd kulgeb elu oma igapäevast rada pidi. Läbipõlenud viiulikunstnik sooritab halenaljakat etteastet oma tantsijannast naisega. Ja siis astub ühekäeline toolmees oma esimesed sammud… inimlikuma tuleviku poole.

Bermuda
BERMUDA
1998, 10'54''
REŽ: ÜLO PIKKOV
Prod: Eesti Joonisfilm

"Bermuda" on film armastusest puujalgse meremehe, näkineiu ja kentauri vahel.

Kolmnurk
THE TRIANGLE
1982, 14'40''
REŽ: PRIIT PÄRN
Prod: Tallinnfilm

"Kolmnurk" räägib veidrast armukolmnurgast abielupaari, Viktori ja Julia, ning väikese mehe Eduardi vahel, kes elab nende ahju all. Viktor ja Julia elavad staatilist elu. Naine teeb süüa. Mees loeb ajalehti. Tegelased on liialt tegevuses kujutlemisega, millised nad võiksid olla, jättes unarusse oma tegeliku olemuse.

 


 

Armastuse võimalikkusest
ON THE POSSIBILITY OF LOVE
1999, 15'34''
REŽ: JANNO PÕLDMA
Prod: Eesti Joonisfilm

Joonisfilm räägib läbi inimeste ja muude elusolendite vaheliste suhete, et elu võib olla mitmekesisem ja kohati ootamatum, kui see esimesel pilgul näida võib. Film räägib indiviidi õigusest valida oma tee keerulises maailmas.

Instinkt
INSTINCT
2003, 10'
REŽ: RAO HEIDMETS
Prod: Eesti Nukufilm

Film sellest, mis juhtub siis, kui looming väljub looja kontrolli alt ja hakkab omatahtsi toimima. Soovitan lugu tähelepanelikult jälgida igal kloonijal, tehisintellekti loojal ja muidu targal inimesel.

Hilinenud romanss
TWILIGHT ROMANCE
1994, 11'
REŽ: HARDI VOLMER, RIHO UNT
Prod: Eesti Nukufilm

Film jutustab kahe, täiesti erineva ellusuhtumisega, erinevast maailmast pärit üksildase tegelase kohtumisest ja lähenemisest. Luust ja lihast puurilind ning puidust ja metallist kellakägu on olendid, kelle kaudu analüüsitakse kahe erineva kultuuri, n-ö identiteedi, juhuslikku puudet.

 


prg. mart kalmo