Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


TUDENGIPÄEVADE PÖFFi ÖÖKINO

Kino Sõprus 16. – 19. aprill 2007Esmaspäev, 16. aprill kell 24:00


BORAT - KULTUURIALASED ÕPPETUNNID AMEERIKAST ABIKS SUURSUGUSE KASAHSTANI RIIGI ÜLESEHITAMISEL
BORAT - CULTURAL LEARNINGS OF AMERICA FOR MAKE BENEFIT GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN
USA 2006, 1.24
Rež: Larry Charles, os: Sacha Baron Cohen, Ken Davitian, Luenell jpt.

Niivõrd skandaalset, rahvustundeid solvavat ja samas meeletult populaarset komöödiat kui "Borat" annab kinoajaloos otsida.
Juudi juurtega briti komöödianäitleja ja filmistsenaristi, mitmete teleauhindadega pärjatud Sacha Baron Coheni (Ali G Indahouse) kehastatav Borat Sagdijev on fiktiivne Kasahstani riigitelevisiooni reporter, kes saab võimudelt ülesandeks vändata Ameerikas dokumentaalfilm, milles sisalduvad õppetunnid aitaksid kasahhid 21. sajandisse... Edasine, nagu öeldakse, on juba ajalugu.
"Boratist" sai esimeste levisoldud päevadega hitt kõikjal, kus seda näidati. Araabia maades (va Liibanonis) keelati filmi näitamine hoopiski, Venemaal soovitasid filmitsensorid kinodel seda häbitut teost mitte näidata, sest too solvab rängalt sealseid kasahhe, juute ja mustlasi. Tegemist oli esimese mitte-pornograafilise filmiga, mis Venemaal ja paljudes Aasia riikides põhimõttelise näitamiskeelu sai. Kokkuvõttes aga sündis fenomen, mis peale meeletu kassatulu (Eestis oli filmil üle 70 000 vaataja!) teenis ka parima meesnäitleja Kuldgloobuse ja parima adapteeritud stsenaariumi Oscari nominatsiooni.

NB! Enne filmi esitleb Sleepwalkers’ Tudengifilmi Festival Kriminaalse Elevandi vaimukat videot "Kuku".Teisipäev, 17. aprill kell 24:00


INIMLAPSED
CHILDREN OF MEN
USA-Suurbritannia 2006, 1.54
Rež: Alfonso Cuaron , os: Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine


"Inimlapsed" põhineb P.D. Jamesi samanimelisel romaanil ja viib vaataja aastasse 2027. Inimkonda ähvardab väljasuremisoht, sest aastaid pole maale sündinud ainustki last. Olukorda tumestab veelgi maailma noorima elaniku, 18-aastase Diego mõrv. Muserdatud ning illusioonideta bürokraadist Theo Faronist (Clive Owen) saab talle enesele teadmata kangelane, kelle õlule langeb kohustus toimetada planeedi ainus lootus vägivallast saastatud Londonist turvalisemasse paikka. Selleks peab mees jagu saama omaenese deemonitest ning erinevate relvastatud rühmituste plaanist missioon hävitada.
Meeleolult ja visuaalselt meenutab "Inimlapsed“ paljuski Stanley Kubricku 1971. aastal valminud futuristlikku kultusfilmi "Kellavärgiga apelsin" halli tulevikunägemust. Mehhiklane Alfonso Cuarķn ("Ja sinu ema ka...", "Harry Potter ja Azkabani vang") ning operaator Emmanuel Lubezki ("Sleepy Hollow") töötasid filmi idee kallal juba alates 2002. aastast ning selle tulemusel valmis harukordselt mällusööbiv kaasaegne "Joosepi ja Maarja lugu", mitmetasandiline road-movie, mis paneb mõtlema elu hapruse peale. Clive Oweni ja Julianne Moore’i kõrval teeb hea rolli ka vanameister Michael Caine. Film kandideeris kolmele Oscarile ja võitis BAFTA auhinna parima operaatoritöö eest.

NB! Enne filmi esitleb Sleepwalkers Tudengifilmi Festival Winny Puhhi šokeerivat videot "Vanamutt".Kolmapäev, 18. aprill kell 24:00


VÄIKE MISS PÄIKESEPAISTE
LITTLE MISS SUNSHINE
USA 2006, 1.43
Rež: Jonathan Dayton ja Valerie Faris, os: Greg Kinnear, Toni Collette, Abigail Breslin, Alan Arkin

"Väike Miss Päikesepaiste" on üks sellistest väikestest (ja vähestest) ameerika indie-filmidest, mis võluvad oma sooja ning positiivse ellusuhtumisega. Ühtlasi on see hea näide sellest, et väga hea filmi tegemiseks ei pea sul olema tingimata suur rahakott.
Film räägib ameerika indie-kino lemmiktüüpkangelasest, suure kiiksuga Hooverite perekonnast, kes on ideaalpere vastand. Siin nad on: karikatuursed isa ja ema, nende teismeline Nietzsche fännist vaikimisvande võtnud poeg, kelle onu on enesetapule kalduv gay ning ropusuine vanaisa, kes tarvitab narkotsi. Ainukese normaalsena näiv inimene kirjus seltskonnas on pere pesamuna Olive, kes on valitud osalema Californias toimuvale iluduskonkursile "Väike Miss Päikesepaiste". Teekonnast Ameerika ühest servast teise saab tragikoomiline kannatuste rada, mida saadavad viirastuslikud kõrbemaastikud, surmani tüütavad motellid ja filmikangelaste arusaam sellest, kes nad tegelikult on.
Film pälvis käesoleva aasta Oscarite gaalal 2 auhinda, parima originaalstsenaariumi ja parima meeskõrvalosatäitja (Alan Arkin) eest. Siiski, enam kuulub filmi tähesära 10-aastasele Abigail Breslinile, kes noorusele vaatamata on filmides osalenud juba seitse aastat.

NB! Enne filmi esitleb Sleepwalkers Tudengifilmi Festival Ursula originaalse lahendusega videot "Heiki".Neljapäev, 19. aprill kell 24:00


LÕPPVAATUS
THE PRESTIGE
Suurbritannia-USA 2006, 2.10
Rež: Christopher Nolan, os: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Scarlett Johansson, David Bowie


Möödunud aastal tabas filmimaailma tõsine mustkunsti maagiasse laskuvate filmide laine. Neist kaks, Woody Alleni "Kõmulugu" ja Christopher Nolani ("Memento", "Batman alustab") "Lõppvaatus" jõudsid ka eesti vaatajani, Neil Burgeri "Illusionist" veel mitte.
Robert Angier (Hugh Jackman) ja Alfred Borden (Christian Bale) on kaks viktoriaalikus Londonis tegutsevat silmamoondajat, kes on teineteise vastandid. Kui Angier on rohkem showmees ja annab trikkidele oma sarmiga poole juurde, siis Alfred on tõsimeelne geenius, kellel puudub oskus oma kunsti müüa. Ühes kohas ja ühel ajal pole mõlemale kohta, ning meeste vahel puhkeb räpane sõda eesmärgiga vastane hävitada ilma vahendeid valimata.
Visuaalselt täiusele lähenev "Lõppvaatus" kandideeris operaatoritöö (Wally Pfister) eest Oscarile. Filmis lööb teiste hulgas kaasa poplaulja David Bowie, kes osales mäletatavasti ka Nolani filmi "Memento" soundtracki lihvimisel.

NB! Enne filmi esitleb Sleepwalkers Tudengifilmi Festival Vaiko Epliku & Eliidi videot "Pihtas põhjas".


INFORMATSIOON

Pileti hind
ISIC-kaardi omanikele        40.-
Tavapilet                            90.-

Filmid on eesti- ja venekeelsete subtiitritega.


PS! Kolmapäeval, 18. aprillil algusega kell 18:00 linastub Kumu auditooriumis mulluse PÖFFi üks tõmbenumbritest, austria meediakunstniku ja elektroonilise muusika kollektiivi Sofa Surfers asutaja Timo Novotny muusikat, filmi ja meediakunsti sulandav dokumentaalfilm
ELU KORDUSTES: MEGACITIES RMX
(Life in Loops). See maailma "esimeseks kinoremiksiks" kutsutud teos viib vaataja suurlinnade visuaalsesse ja muusikalisse rütmi, kus kõik kordub päevast päeva ja ühe lõpp on teise algus. Kuid kumb jääb võitluses peale – linn või inimene?
Filmil on ingliskeelsed subtiitrid. ÜRITUS ON KÕIGILE TASUTA!
Filmi kommenteerib Tristan Priimägi.prg. mart kalmo | Netv Lemnu