Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
FILMIOTSING
Märksõna
Kuupäev
Kino
Režissöör
Programm
Päritolumaa

» OtsiUUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Kunsti- ja muusikadokumentaalfilmide eriprogramm 
ERINEVAD SAGEDUSED 


Kunsti- ja muusikateemasid vaatlevad dokumentaalfilmid on alati kuulunud PÖFFil linastuvate teoste põhituumikusse. Juba 10 aastat toovad PÖFFi dokumentaalfilmid sõnumeid erinevatest maailma rütmidest, kunsti- ja kultuurinähtustest, avastamata suurustest ja intrigeerivatest persoonidest pimedatesse detsembrikuu öödesse. Kolme suure kunstivaldkonna - staatilise ja liikuva pildi ning võnkuva heli sünergia neid tervikuks ühendava dokumentalisti nägemusega loob kinosaalis erilise lummuse.
Käesoleval aastal programmis linastuvad filmid võtavad vaatluse alla kaasaja tarbimisühiskonnale ühelt poolt vastanduvad, kuid teisalt peavooluga kaasa võnkuvad ja seda tugevalt mõjutavad subkultuurid ning indiviidid. Keskpunktis on nähtus ning isik selles, poeetiline ja komponeeritud visuaalia on jäänud tahaplaanile.
Edo Bertoglio “Näosõltlane" (Face Addict) on sügavalt isiklik tagasivaade 70ndate lõpu ja 80ndate alguse New Yorgi new wave’i, pungi ja kunstiscene’i kulisside taha, mida ühendas armastus piiramatu eneseväljenduse ja heroiini vastu. Sex Pistolsi dokumenteerija ning muusikavideotega kuulsust kogunud Julien Temple on ligi 900 tunnist videomaterjalist loonud kaasahaarava portree "Glastonbury" gigantsest Glastonbury muusikafestivalist ning seda korraldavast härrasmehelikust inglise farmerist.
Oma koht on tagasivaadetel ka erinevate muusikastiilide ja subkultuuride filosoofiasse.
Sašo Podgoršek portreerib Sloveenia industriaalrokkbändi Laibach "Ameerika Lahusriigid" (Divided States of America) ning Jasmine Dellal tunnustatud mustlasmuusikuid "Kui pöördub tee" (When The Road Bends) jälgides nii artiste, kui nende andunud fänne Ameerika turnee raames. Dennis Hennely ja Casey Suchan vaatavad, milliseid pingutusi nõuab legendaarse hiphop grupi Wu-Tang Clan kontserdi korraldamine ("Rock the Bells") ning Paul Rachman uurib, kuidas sündis hardcore punk Põhja-Ameerikas ("Ameerika hardcore"). Läbi omapärase huumori loob Jouko Aaltonen portree 70ndatel punalippude all läbi estraadipopi kommunismi maailmaparandavaid võimeid kuulutanud agit-bändidest ning nende liikmetest veerand aastasada hiljem Soome heaoluühiskonnas ("Kelle ridades seisad?").
“Seda filmi pole veel hinnatud” (This Film is Not Yet Rated) kajastab kuivõrd uskumatutel alustel (või pigem nende puudumisel) töötab USA tohutult mõjuvõimas tsensoriorganisatsioon MPAA, kelle positiivne otsus garanteerib filmile edu, negatiivne aga hävitab viimasegi võimaluse kinoleviks. Mille baasil aga otsus langetatakse pole selge nii filmide tegijatele, kui ka tsensoritele endile.
Metafoorilise punkti loob programmile Austria meediakunstniku Timo Novotny poeetiline “Elu kordustes: Megacities RMX”. Lummav, dokumentalistikat, VJ kunsti ja elektronmuusikat ühendavas teos jälgib üksikisku suhteid ümbritseva ja aina enam urbaaniseeruva keskkonnaga otsides vastust küsimusele - kumb jääb peale, kas linn või inimene?
Me kõik võngume päevast päeva oma isikliku kultuuri- ja ühiskonna sageduste järgi ning seetõttu kipume sageli unustama teiste olemasolu. Loodan, et PÖFFi kultuuri- ja muusikadokumentaalide eriprogramm toob järjekordselt sellesse harjumusse piisavalt arütmiat, äratundmis- või avastamisrõõmu.

Sten-Kristian Saluveer, eriprogrammi koordinaator


AMEERIKA HARDCORE / AMERICAN HARDCORE
AMEERIKA LAHUSRIIGID / DIVIDED STATES OF AMERICA
VÕRRATU! HOMOFILMI AJALUGU / FABULOUS! THE STORY OF QUEER CINEMA
NÄOSÕLTLANE / FACE ADDICT
GLASTONBURY / GLASTONBURY
KELLE RIDADES SEISAD? / KENEN JOUKOISSA SEISOT
ELU KORDUSTES: MEGACITIES RMX / LIFE IN LOOPS: MEGACITIES RMX 
PERVERDI KINOJUHT / THE PERVERT’S GUIDE TO CINEMA
SAUNDI KUNINGANNAD / QUEENS OF SOUND
ROCK THE BELLS
SEDA FILMI POLE VEEL HINNATUD / THIS FILM IS NOT YET RATED
KUI PÖÖRDUB TEE... / WHEN THE ROAD BENDS... TALES OF A GYPSY CARAVANprg. mart kalmo | Netv Lemnu