Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


 

TALLINNA PIMEDATE ÖÖDE FILMIFESTIVAL
AUHINNAD 2006



PÕHIPROGRAMM

Rahvusvahelise žürii auhinnad

Žürii liikmed:
Aruna Vasudev - esimees (India), Jeffrey Jeturian (Filipiinid), Shawn Pinchbeck (Kanada), Mark Soosaar (Eesti), Krzysztof Wierzbicki (Poola)


GRAND PRIX - Parim Euraasia film (rahaline preemia 10 000 eurot - väljaandja Tallinn Linn)TUMESININEPEAAEGUMUST / AZULOSCUROCASINEGRO - Daniel Sánchez Arévalo, Hispaaania 2006
Keerukate inimsuhete täpse portreteerimise eest.

Parim režissöör
NURI BILGE CEYLAN filmiga "Rõhkkonnad" / "Iklimler" - Türgi 2006
Võime eest peegeldada meeleheidet ja tühjust niivõrd poeetilise intensiivsusega.

Parim meesnäitleja
SAMULI EDELMANN filmist "Lahtikistud mees" / "Riisuttu mies" - Aku Louhimies, Soome 2006

Parim naisnäitleja
SANDRA HÜLLER filmist "Reekviem" - Hans-Christian Schmid, Saksamaa 2006

Žürii eriauhind
SINA OLEN MINA / AŠ ESI TU - Kristijonas Vildziunas, Leedu / Saksamaa 2006
Kujundusliku elegantsi eest, mille abil viib filmi autor oma vaatajad looduse maagilisse maailma.

Special Mention (Ära märgiti)
TAGASINÕUDJA / Z ODZYSKU - Slawomir Fabicki, Poola 2006
Sotsiaalse ja majandusliku võitluse dünaamikasse kistud inimeste kirjeldamise eest. 

Special Mention (Ära märgiti)
VÄIKESED PUNASED LILLED / KAN SHANG KU HEN MEI - ZHANG Yuan, Hiina 2006
Allasurutud ühiskondade mikrokosmosele vastavas miljöös elavate laste kiiduväärse kujutamise eest.

Scottish Leader Eesti Filmi Auhind

Žürii liikmed:
Gudrun Holz - esimees (Saksamaa), Jan Erik Holst (Norra), Rain Tamm (Eesti)

Parim film (rahaline preemia 50 000 krooni - väljaandja Scottish Leader)

TÜHIRAND - Veiko Õunpuu, Eesti 2006
Eesti filmiloomingu jaoks uue stiili tutvustamise kunstilise potentsiaali eest. Armastuse otse- ja ringteede minimalistlik uurimus. Oma kujundikeele ja rafineeritud metafoorse loojutustamisega on TÜHIRAND ehe art-house film.

Special Mention (Ära märgiti)
SINIMÄED - Raimo Jõerand, Eesti 2006
Euroopa ajaloo unustatud peatükkide sügavuti mineva uurimuse eest.


Rahvusvahelise Filmiklubide Föderatsiooni (FICC) žürii auhinnad

Žürii liikmed:
Svea Pillau - esimees (Eesti), Christl Grunwald-Merz (Saksamaa), Edvinas Pukšta (Leedu)

Don Quijote – Parim film
POJAD / SØNNER - Erik Richter Strand, Norra 2006
Film ühendab ühiskondlikult olulise teema narratiivsete vahendite erakordse esteetilise kvaliteediga, köites seeläbi nooremat publikut kui tähtsat sihtgruppi.

Special Mention (Ära märgiti)
TUMESININEPEAAEGUMUST / AZULOSCUROCASINEGRO - Daniel Sánchez Arévalo, Hispaania 2006
Originaalse nägemuse, suurepäraste näitlejatööde ja väga nutika stsenaariumi eest; see on unustamatu fantaasia ja reaalsuse piiril kulgev lugu, jutustatud kaasaegse kinokunsti uue ja paljulubava häälega.

Special Mention (Ära märgiti)
RÕHKKONNAD / IKLIMLER - Nuri Bilge Ceylan, Türgi 2006
Abielu purunemise ja armastuse võimatuse vaatlemise eest; väga aeglased kaadrid ja erinevad “rõhkkonnad” - Anatoolia lääneosast itta, suvepalavusest lumetormidesse – tugevdavad seda läbikukkumistunnet.


Aasia Filmikunsti Edendamise Võrgustiku (NETPAC) žürii auhinnad

Žürii liikmed:
Anne Démy-Geroe - esimees (Austraalia), Philip Cheah (Singapur), Kaarel Kuurmaa (Eesti)

Parim Aasia film
MEHED TÖÖL / KARGARAN MASHGHOULE KARAND - Mani Haghighi, Iraan 2006
Iroonilise ja humoorika sugupooltepoliitika ja võimuallegooria edasi andmise eest elegantselt lihtsalt ülesehitatud narratiivi abil.


Eesti Filmiajakirjanike Ühingu auhind

TAKSIDERMIA / TAXIDERMIA - György Pálfi, Ungari / Austria / Prantsusmaa 2006
Film ühendab fantaasiarikkalt ja visuaalselt mõjuvalt äärmused: ilu ja inetuse, sürrealismi ja sotsiaalse satiiri.


Postimehe žürii auhind

VÄIKESED PUNASED LILLED / KAN SHANG KU HEN MEI - ZHANG Yuan, Hiina 2006

Publiku auhind (rahaline preemia 2000 eurot - väljaandja Tallinn Linn)

            ELSA JA FRED - Marcos Carnevale, Argentiina / Hispaania 2005

Elutööauhind (koostöös EV Kultuuriministeeriumiga)

AKI KAURISMÄKI (režissöör, Soome)

SLEEPWALKERS’ TUDENGIFILMI FESTIVAL

Rahvusvaheline tudengifilmide võistlus

Žürii liikmed:
György Kárpáti (Ungari), Kersti Uibo (Eesti), Axel Danielson (Rootsi), Jürgen Kittel (Saksmaa), Steve Smith (Suurbritannia)

GRAND PRIX - Parim film (1 km 16 mm filmilinti - väljaandja Kodak, 1-tunnise filmilindi ilmutamine - väljaandja Finn-Lab Oy)
KODUVIDEO / KOTIVIDEO - Mikko Kuparinen, Soome 2005, Taideteollinen korkeakoulu / UIAH
R
ežissööri andekuse eest saavutada maksimaalne kunstiline efekt minimaalsete vahenditega (ideaalne ajastatus ja suurepärane näitlejatöö).

Parim mängufilm
PÕGENIKE LINN / MIASTO UCIECZKI - Wojciech Kasperski, Poola 2006, PWSFTViT
V
ägivalla (jalgpallihuligaansuse) psühholoogilise analüüsi eest, lavastatud rikkalikus visuaalses stiilis, ootamatu lõpuga.

Parim dokumentaalfilm
VIIMNEPÄEV
- Kullar Viimne, Eesti 2005, Balti Filmi- ja Meediakool

R
ežissööri tundliku lähenemise eest publiku haaramisel kultuuridevahelisse konflikti elu põhialustes.

Parim animafilm
KOHANEMINE / ADJUSTMENT - Ian MacKinnon, Suurbritannia 2006, Royal College of Art
Isikliku murdumisloo jutustamise eest, kasutades erinevaid animatsioonitehnikaid eklektilises stiilis.

Special Mention (Ära märgiti)
ISOLA - Andreas J. Riiser, Norra 2006, Den norske filmskolen
Enesekindla kunstilise lavastamise eest, avaldades armastatu kaotamise loo.

            Special Mention (Ära märgiti)
            EMA / MOTHER
- Christoph Steger, Suurbritannia 2006,
Royal College of Art
                Elu põhiteemade humoristlikul viisil avaldamise eest (vähendatud graafilise stiili 
                ja salvestatud illustreerivate intervjuude eest).


Eesti lühifilmide võistlus

Žürii liikmed:
Jesper Andersen (Taani), Ruud Terhaag (Holland), Liina Triškina (Eesti)

Parim film
SUVINE DOKUMENTAAL - Joosep Matjus, Eesti 2006
Balti Filmi- ja Meediakool



LASTE- JA NOORTEFILMIDE FESTIVAL "JUST FILM"

Lastežürii auhinnad

Žürii liikmed:
Ringo Ramul - esimees, Berit Keskra, Liis Neštšadim, Hanneleele Kaldmaa, Kristjan Kiik

Parim lastefilm
ME SAAME SELLEST ÜLE / DRØMMEN - Niels Arden Oplev, Taani 2006
Väga aus film huvitavalt arendatud sündmustikuga.

Special Mention (Ära märgiti)
POBBY JA DINGAN / OPAL DREAM - Peter Cattaneo, Suurbritannia / Austraalia 2005


Noortežürii auhinnad

Žürii liikmed:
Vallo Kirs - esimees, Kristo Kraft, Aliine Lotman, Markus Lippus, Evelin Jürisson

Parim noortefilm
PILV / DIE WOLKE - Gregor Schnitzler, Saksamaa 2006
Uudse lähenemisega keskkonnakatastroofist kõnelev film.

Special Mention
SEITSE NEITSIT / 7 VIRGENES - Alberto Rodriguez, Hispaania 2005


Publikuauhind parimale tegelaskujule (väljaandja Tallinna Linnavolikogu)
Ahmed (näitleja Merhan Iqbal) filmis TOMMY PÕRGU - Ove Raymond Gyldenås, Norra 2005



ANIMAFILMIDE FESTIVAL "ANIMATED DREAMS"

Žürii liikmed:
Georges Schwizgebel - esimees (Šveits), Gil Alkabetz (Saksamaa / Iisrael), Rao Heidmets (Eesti)

GRAND PRIX "Wooden Wolf" - Parim film
ÄBARIK / DER KLOANE - Andreas Hykade, Saksamaa 2006
See on film elu põhialustest – täiskasvanuks saamisest ja süütuse kaotamisest. Häirivalt lihtne lugu, ilma igasuguse "kaunistamiseta". Täiuslik kombinatsioon heast stsenaariumist, kujundusest ja lavastusest.

Parim lugu
EALES POLE ENAM NII, KUI ESIMESEL KORRAL! / ALDRIG SOM FÖRSTA GÅNGEN! - Jonas Odell, Rootsi 2006
See film räägib väga tähtsast teemast iga inimese elus, nutikalt neljast eri vaatepunktist nähtuna. Näidatakse kõiki põhiemotsioone – see on ühtaegu naljakas, karm, valus, ilus... ja alati aus.

Parim disain
JÄNES / RABBIT - Run Wrake, Suurbritannia 2005
See film paneb vanamoodsad visuaalid intrigeerivasse kaasaegsesse konteksti. Suurepärane näide sellest, kuidas teha vanadest asjadest midagi uut.

Special Mention (Ära märgiti)
TRAAGILINE ÕNNELIKU LÕPUGA LUGU / HISTĶRIA TRAGICA COM FINAL FELIZ - Regina Pessoa, Portugal / Prantsusmaa / Kanada 2005
Armas lugu suurepärase ajastatuse ja rütmiga.

Special Mention (Ära märgiti)
SAVIST TUVI / HLINENI HOLUB - Milos Tomic, Tšehhi Vabariik 2005
Lihtne ja otsekohene film, mis läheb otse südamesse.

ANOBA nominatsioon parimale Baltikumi ja Skandinaavia filmile
UNE INSTITUUT - Mati Kütt, Eesti 2006
Maagiline film avasilmi nähtud unenägudest.


ANOBA auhind parimale Balti- ja Põhjamaade animafilmile 2006
VASTUPANDAMATU NAERATUS
/ ILO IRTI - Ami Lindholm, Soome 2006














prg. mart kalmo | Netv Lemnu