Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Võistlusprogrammi EurAasia žürii

Aruna Vasudev
India

Aruna Vasudev on New Delhi Aasia kino festivali Osian’s-Cinefan rajaja ja direktor ning ajakirja Osian’s-Cinemaya asutaja ja toimetaja. Ühtlasi on ta Aasia Kinopromotsioonivõrgustiku NETPAC ellukutsuja ja president. Ta on omandanud Pariisi Ülikoolis doktorikraadi tsensuuri ja kino alal. Kirjutanud ise kaks raamatut India kinost, on ta toimetanud mitmeid india ja aasia kino tutvustavaid teoseid.


Jeffrey Jeturian 
Filipiinid

Jeffrey Jeturian õppis telekommunikatsiooni Filipiinide Ülikoolis. Läinud kohe edasi filmitööstusesse oli ta tegev nii tootmisassistendi, kunstniku, stsenaristi kui režissöörina. Kõik tema filmid on pälvinud auhindu kohalikelt kriitikutelt ning neid on saatnud kommertsedu. Jeturiani seitsmes mängufilm “Kihlveokorraldaja”, mis linastub ka käesoleval PÖFFil, pälvis FIPRESCI preemia tänavusel Moskva filmifestivalil.


Mark Soosaar
Eesti

Mark Soosaar õppis operaatoriks Moskva VGIKis. Ta on töötanud televisoonis operaatori ja režissöörina ning teinud arvukalt dokumentaalfilme. Seoses filmitööga on ta rännanud mitmel pool maailmas ning õpetanud filmitegemist USAs ja Mongoolias. 1987. a. asutas ta Pärnusse rahvusvahelise dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festivali, mida korraldab tänaseni. Riigikogu liige Soosaar jätkab ka dokumentaalfilmide lavastamist ühemehefirma Weiko Saawa Film egiidi all.


Shawn Pinchbeck
Kanada

Shawn Pinchbeck on elektroakustilise muusika helilooja. Aastast 1984 on ta aktiivselt esinenud, andnud välja plaate ning kureerinud festivale ja kontserte. 90-tel kirjutas ta ambientaalset elektroonilist muusikat plaadistusteks ja filmiprojektidele. Tema hilisemate tööde hulka kuuluvad interaktiivsed audio-installatsioonid, plaadistused, multimeedia, interaktiivsed audio- ja videoperformance’id, filmimuusika ja tarkvaradisain.


Krzysztof Wierzbicki
Poola

Krzysztof Wierzbicki õppis sotsioloogiat ja inglise filoloogiat Varssavi Ülikoolis. Aastaid töötas ta paljude silmapaistvate Poola režissööride assistendina Varssavi Dokumentaalfilmistuudios. Ta assisteeris Krzysztof Kieślowskit kõikide tema dokumentaalfilmide ja mitme mängufilmi juures. Alates 1977. aastast on ta kirjutanud ja lavastanud enam kui 50, peamiselt tõsielufilmi.prg. mart kalmo | Netv Lemnu