Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» LiituKONVERENTS ON KÕIGILE TASUTA! Registreerumine kohapeal.

 Miks just film on sellise konverentsi organiseerimise tõukeimpulsiks?

Film on ühelt poolt osa identiteedist ja kokkupuude paljude filmidega tähendab kokkupuudet paljude identiteetidega. Samas võib film esindada korraga mitut identiteeti - oma ja võõrast, sotsiaalset ja etnilist, aktuaalset ja ajaloolist, sotsiaalset ja kultuurilist jne.
Iga film loob oma identiteeti erineval alusel ja filmikunsti kaudu puutume kokku identiteetide kunstiliste mudelitega, milledes identiteet on kompleksne nähtus ja algab filmi loojate identiteedist ning lõpeb filmis kujutatud maailmade identiteetidega.
Nii maailma kui filmide mõistmine käib läbi kultuuri: kujutatud kultuuri, kujutava kultuuri ja vastuvõtva kultuuri.

Mitmekesisus algab filmikeele heterogeensusega ja lõpeb maailma heterogeensusega, kuid selles heterogeensuses on ühtsus, mis avaneb läbi kunstilise maailma mõistmise. Kunstilise maailma mõistmine eeldab selle maailma aja ja ruumi ehk kronotoobi mõistmist.
M.Bahtin: Sisenemine kunstilisse maailma käib vaid läbi kronotoobi väravate.

Miks just need ja mitte teised filmid?

Aastal 2006 tundusid just need filmid riigitsi enim iseloomustavat tendentse ja suundumusi, mis prevaleerivad Euroopa Ühenduse kultuuriruumis. Valdav osa neist filmidest on pälvinud tunnustuse nii omal maal, kui pälvinud tähelepanu ka erinevatel festivalidel. Miks? Sellele võiks anda kasvõi osalise vastuse algav konverents, mis loodetavasti ei jää pelgalt ühekordseks nähtuseks, vaid millest võiks välja kujuneneda jätkuprojekt. Kultuuritraditsioon.

Miks just need mõtted?

Konverentsi “Kultuurivärav” sisuline koordinaator on Peeter Torop, Tartu Ülikooli semiootika professor, filosoofiadoktorprg. mart kalmo | Netv Lemnu