Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


30. augustil kell 10.00-18.00 toimub Tartus rahvusvaheline konverents „Kultuuriline tolerantsus rahvusvahelises perspektiivis“.

Konverents toimub Tartu Ülikooli Raamatukogu suures saalis, ettekanded on eesti ja inglise keeles, mõlemast keelest tehakse ka sünkroontõlget.

Konverentsil kõneleb sallivusest läbi põlisrahvaste maailmanägemuse
indiaani päritolu Mona Polacca, kes on Arizona Ülikooli doktorant ja
"Rahvusvahelise 13 Põlisrahva Vanaema Nõukogu" liige, Shermin Langhoff Saksamaalt räägib kultuurinihetest ja perspektiivi muutustest läbi filmikunsti, Yildiz Akdogan Taanist kuulub liikumise „Demokraatlikud moslemid“ juhtkonda ja avab islami usku kuuluva inimese elu modernses Euroopas. Immigrandi elu Prantsusmaal tutvustab Djavad Dadsetan, Iraani päritolu ajaloolane, ajakirjanik ja stsenarist ning Prantsusmaa immigrante koondava rühmituse "Art en Exil" kunstiline juht. Steven Mock, Daphne Halikiopoulu ja Eva-Maria Asari on London School of Economics’i doktorandid kelle ühisettekanne selgitab briti identiteedi sisu ja kujunemist. Eestist esinevad psühholoogiaprofessor Mati Heidmets ja rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo.

Konverentsiga seotud filmiprogramm kestab 26. - 31. augustini. Seansid algavad igal õhtul kell 17.00 ja 19.00 Tartu Ülikooli Keemiahoone ringauditooriumis. Kõik 16 filmi on originaalkeeles, inglise- või eestikeelsete subtiitritega.

Konverentsi ja filmiprogrammi organiseerivad PÖFF, Tartu Ülikool ja MTÜ Armastus ning toetavad Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Kanada Saatkond, Prantsuse Kultuurikeskus, Taani Saatkond, Tallinna Saksa Kultuuriinstituut/Goethe Instituut, Rahvastikuministri Büroo ja Tartu Saksa Kultuuriinstituut.

Konverents ja filmiprogramm on kõigile huvilistele tasuta.

Täpsem info www.poff.ee/tartuff

Lisainfo:
filmiprogramm - Kaarel Kuurmaa, kaarel.kuurmaa@poff.ee , 58188349
konverents - Aune Valk, aune.valk@ut.ee ; 5267930.


prg. mart kalmo | Netv Lemnu