Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Laupäeval, 26. augustil kell 20:00 avatakse Tartu Raekoja platsil esimene vabaõhufilmifestival Eestis - tARTuFF - armastuse mitu nägu.

Kokku linastub Raekoja platsil 12 filmi. tARTuFFi avafilmiks on USA ja Suurbritannia koostöös 2005. aastal valminud film "Mina ja sina ja kõik meie tuttavad" (Me and You and Everyone We Know) ning festivali lõpetab Pedro Almodķvari viimane linateos "Volver".

Kõikide filmide keskne teema on armastus ja seda igal festivalipäeval erinevas vormis – suurena, seebisena, tapvana või piirituna. Festivali viimase päeva teemaks on siiski Happy End.

Tartu Raekoja platsile paigaldatakse Eestis esmakordselt esitletav massiivne vabaõhukino: ekraan mõõtmetega 10 x 20 meetrit, kaasaegse projektsiooniaparatuur ning spetsiaalne helisüsteem, mis jaotab filmide heli ühtlaselt kogu platsi ulatuses. Kinoekraan paigutatakse Raekoja platsile purskkaevu ette suunaga Emajõe poole. Samuti tuuakse platsile 1000 seljatugedega istekohta ning publikut teenindavad lisakohvikud.

Festivalist on võimalik osa saada ka Tartu Ülikooli Keemiahoone ringauditooriumis, kus linastuvad kultuuritolerantsiteemalised mängu- ja dokumentaalfilmid, ning Eesti Rahva Muuseumis, kus esitletakse Krzysztof Kieslowski filmide eriprogrammi ning režissööri fotonäitust.

Lisaks filmiprogrammile toimub 30. augustil TÜ Raamatukogu konverentsisaalis rahvusvaheline konverents „Kultuuriline tolerantsus rahvusvahelises perspektiivis” koostöös USA, Kanada, Prantsuse, Saksa ja Taani saatkondade ning kultuuriesindustega.

Filmiprogramm ja konverentsist on kõigile tasuta!

tARTuFF  saab teoks MTÜ Pimedate Ööde Filmifestivali, Tartu linna ja mty armastuse koostöös ning kestab 26. - 31. augustini 2006.

Täpsem info www.poff.ee/tartuffprg. mart kalmo | Netv Lemnu