Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Kumu dokumentaali eriseanss esmaspäeval, 5. juunil - "Tütarlaps pärlkõrvarõngaga"


Kumu auditoorium ja PÖFF kutsuvad kõiki kunsti- ja filmisõpru esmaspäeval 5. juunil kell 18:00 Kumu auditooriumisse, et koos vaadata menufilmi "Tütarlaps pärlkõrvarõngaga / Girl with a Pearl Earring". (Rezh. Peter Webber / Suurbritannia, Luksemburg 2003, filmi pikkus 100 min)
 
Film, mis on üles võetud Kumus linastunud "Mondo Venezianost" tuttavas paviljonis, viib meid Hollandisse Delfti, aastasse 1665. Peale isa pimedaksjäämist peab 17-aastane Griet endale pere toetamiseks tööotsa leidma. Ta saabki teenijakoha maalikunstnik Johannes Vermeeri peres. Üksildane kunstnik märkab peagi, et tüdrukul pole mitte ainult hea silm värvi ja kompositsiooni peale, vaid et neiu mõistab intuitiivselt ka tema keerulist siseilma. Üheskoos veedetud tunnid ateljees muutuvad väärtuslikeks hetkedeks täis vaikset harmooniat. Vermeeri lummab üha enam Grieti ilu ning nende vahel areneb delikaatne suhe. Viimane ei jää märkamata kunstniku perele, eriti aga ta armukadedale, võimukale ja pea alati rasedale naisele Catharinale. Kui neiust samuti sisse võetud rikas patroon Van Ruijven käib Vermeerile peale, et too tüdrukut maaliks, sünnib üks kunstiajaloo kauneimaid portreid...

Film kandideeris kolmele Oscarile (parim kujundus, operaator ja kostüümid), selle nimiosaline Scarlett Johansson parima  naispeaosatäitja Kuldgloobusele draama kategoorias. Peter Webberi esimene mängufilm on esteetiliselt nauditav uurimus ajastu hiilgavast  vormist ja emotsionaalsest sügavusest. 

"Tütarlaps pärlkõrvarõngaga" on esimene film, mida Kumu näitab oma 35 mm projektoriga ning sellel pidulikul puhul on filmiseanss loomulikult kõigile huvilistele TASUTA!

OLETE OODATUD!prg. mart kalmo | Netv Lemnu