Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Täna näeb KUMU auditoorimis briti muusikavideosid

Maailma esimesest muusikatelekanalist MTV tuleb pärast 25 aastat tegutsemist põhiliselt kohtingušõusid, reisisaateid ja kõike muud kõntsa peale ühe ja tähtsaima valdkonna: uute muusikavideote.
Muidugi näeb nende mõnusate riäälitisaadete vahel Madonna videoid, mis ei ole paha, aga mida tuhat korda näha ei taha. Briti uue ja hea muusika jaama MTV2 võib Eestis peamiselt ette kujutada.

Marss KUMUsse

Selles olukorras tuleb musaklipinäljastel minna Kumusse. Kolmapäevastel filmiõhtutel võib täna ja edaspidi neli korda aastas näha uuenduslikke briti muusikavideoid ala parimatelt uutelt ja vanadelt tegijatelt. Valitud palad on popmuusikamaailma tippartistidelt, kelle jaoks on aga kunst enne muusikaärimehi.

Radioheadi me ei nimeta ju alternatiivbändiks, tema publik on selleks liiga suur, ometi hülgas see bänd hiljuti EMI ning selle solist Thom Yorke nimetab hiljutises New Musi-cal Expressis muusikabisnis-industrit pidurite kambaks.

Palju artiste

Seega – alternatiiv-olemine tõstab pead ja on uus mein­striim, nagu see protsess kogu aeg käib juba 60ndatest peale. Antenna-artistide leibelid on osaliselt suurkompaniid – Uni­versal, EMI, viimase allüksus Parlophone, aga ka suurimad väikestest, kultuslikud Ninja Tune, Warp, Mo Wax jm.

Tänases Antenna-valikus lisaks inglise eksperimentaalrocki ühele lipulaevale Radio­headi­le näiteks: tantsumuusikaduo Futureshock, klassikaharidusega elektroonik Fault­line, Austraalia naivistlik indie-tronica-bänd Architecture In Helsinki, post-tehno-mees Wa­gon Christ ja palju teisi esinejaid.

Allikas: Postimees (26.04.2006)

Üritus algab kolmapäeval kell 18.00 ja on kõigile tasuta!

Programmi vahendab Briti Nõukogu koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaligaprg. mart kalmo | Netv Lemnu