Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


KUMUs näeb Andres Söödi dokumentaalfilmi "Konrad Mägi"

Kolmapäeval 19. aprillil kell 18:00,

laupäeval 22. aprillil ja pühapäeval 23. aprillil

kell 13:00 ja 14:15 Kumu auditooriumis.


KONRAD MÄGI

Režissöör Andres Sööt, sts: Maie Raitar

2001, filmi pikkus 60’

Eesti dokumentalistika klassiku Andres Söödi ja kunstiteadlase Maie Raitari koostöös valminud põhjalik portreefilm Eesti kunsti suurmehest Konrad Mäest (1878-1925). Film annab rohke arhiivimaterjali ning tundliku kaamerasilma abil edasi Mäe rahutu, otsingute- ja rännakuterohke elutee. Külastatakse pea kõiki paiku, kus kunstnik õppinud, maalinud ja elanud – Tartut, Peterburi, Pariisi, Ahvenamaad, Norrat, Saaremaad, Pühajärve, Veneetsiat jne. Võime jälgida, kuidas sajandi jooskul on  muutunud või muutumatuna püsinud paljud Mäe maalidelt tuttavad vaated ning samas imetleda  põhjaliku ettevalmistustöö käigus üles filmitud Mäe tuntud ja tundmatuid teoseid.

Kommentaarideks saavad filmis sõna eelkõige Mägi ja tema kaasaegsed, seda kaadri taga kõlavate katkete kaudu säilinud kirjavahetusest ning omaaegsest kriitikast. Nii on vaatajal võimalik end kujutleda Konrad Mäe rännakukaaslaseks läbi 20. sajandi alguse emotsionaalsete ja värviküllaste maastike. Või siis, nähtuga ajaloolist distantsi hoides, mõtiskleda tänaste kunstioksjonite kuninga elu üle sada aastat tagasi ning leida võib-olla ootamatuidki paralleele tänase maailmaga. Nagu tõdetakse filmis Friedebert Tuglase sõnadega: „Mäe saatuses kordus meie põlve üldine traagika: enese füüsiline ja vaimne ärakurnamine, ülepingutamine, äravintsutamine just nooruse kõige lootusrikkamail aastail, nii et hiljem enam jõudu pole seda täiel määral teostada, milleks alguses oleks eeldusi olnud.“

Kumu püsiekspositsioonis võib Konrad Mäe loomingut leida ekspositsiooni esimesel korrusel väljapanekus „Varamu“. Kolmapäeval, 19. aprillil enne filmiseanssi, kell 16:00, toimub väljapaneku kuraatori Tiina Abeliga järjekordne Kumu diskussioon teemal „Kunstiklassika eksponeerimine ja kunstiajalood“. Ootame nii diskussioonile kui filmiseanssidele nii algajaid kunstihuvilisi kui erialainimesi! Üritused on tasuta!

Teie PÖFF ja Kumuprg. mart kalmo | Netv Lemnu