Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


ANTENNA - sõltumatud briti muusikavideod suurel ekraanil

Antenna – uus ürituste sari, mis toob kinolinale parimad innovatiivsed muusikavideod briti režissööridelt, nii uutelt tegijatelt nagu Nima Nourizadeh kui ka tuntud filmimeestelt nagu Dougal Wilson. Lisaks muusikavideotele toob Antenna vaatajateni intervjuud filmiloojatega, sel korral Londoni animafilmi kollektiiviga Shynola, kes on teinud videoid näiteks Radioheadile ja Beckile.

Alates MTV käivitamisest 1981. aastal on muusikavideod järjest enam jõudnud meie igapäevaellu. Vaatamata MTV ülemaailmsele populaarsusele ja paljude teiste sarnaste muusikakanalite tekkimisele, ei võeta muusikavideotööstust veel ikka kuigi tõsiselt. Mainstream muusikavideotes kasutatakse sageli kulunud võtteid jätmaks artistist cooli muljet ja müümaks ’toodet’. Pole siis ime, et muusikavideotööstus üldiselt pole kuigi respektaabel. Samas suur hulk filmitööstuse arengut mõjutanud innovaatilistest ideedest on tulnud just muusikavideo sektorist.

Suurbritanniat oma kireva undergound muusikatööstusega on juba mõnda aega peetud eksperimentaalsete muusikavideote keskuseks. Paraku pole neid videoid võimalik näha kuigi suurel seltskonnal, sest neis üles astuvad muusikud pole nii suured staarid, et edetabelijanused kommertsjaamad neid mängida suvatseksid. Antenna ongi olemas selleks, et juhtida tähelepanu nimetatud põnevatele muusikavideotele.

Antenna muusikavideod linastuvad Eestis neljal korral aastas koostöös PÖFFi ja Kumuga. Proovime igale Antenna üritustele kutsuda publikuga kohtuma ka mõne režissööri, kelle videod esitletakse.

Ära maga maha Antenna ürituste seeria avapauku Eestis.

Kus ja millal: Kunstimuuseum KUMU auditoorium 26. aprill kell 18:00

Lisainfo: www.antennapromo.co.uk
prg. mart kalmo | Netv Lemnu