Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Täna KUMUs

KUMU dokumentaalid videokunsti klassikutestTäna toovad Kumu ja Pöff ühiselt vaatajate ette kaks maailmakuulsat tõsielufilmi. Eesti publik saab portreefilmide kaudu tuttavaks videokunstnike Bill Viola ja Sam Taylor-Woodiga.
Täna toovad Kumu ja Pöff ühiselt vaatajate ette kaks maailmakuulsat tõsielufilmi. Eesti publik saab portreefilmide kaudu tuttavaks videokunstnike Bill Viola ja Sam Taylor-Woodiga.

Bill Viola looming keskendub universaalsetele inimlikele kogemustele – sünd, surm, teadvuse salasoppide esilekerkimine. Ta on mõjutatud nii Ida kui Lääne kultuuriruumist ja vaimutraditsioonidest – kristlikust müstitsismist zen-budismi ja islami sufismini.

Film videokunsti maailmaklassikust Bill Violast keskendub tema väljapaneku «Buried Secrets» valmimisele Veneetsia Biennaalil 1995. aastal ja eelkõige teosele «The Greeting».

Filmis saavad sõna kunstnik ja tema abilised, linateosesse on põimitud katkendeid Viola teistest teostest. Filmis osaleb ka kunstniku abikaasa Kira Perov, kes on ühtlasi tema pikaajaline kolleeg, assistent ja mänedžer.

Sam Taylor-Wood on Briti naiskunstnik, kelle fotod ja videod äratasid 1990ndate teisel poolel maailmas palju tähelepanu.
Ta sai 1997. aastal Veneetsia Biennaali noore lootuse preemia ja kandideeris 1998. aastal prestiižikale briti kunstiauhinnale Turner Prize.

Filmis räägib kunstnik oma senisest karjäärist, keskendudes autoportreede sarjale, mis valmis enne ja pärast vähktõvega peetud võitlust.  

Samuti on juttu kunstniku loomemeetodist, autobiograafilisest lähenemisest, seksist ja surmast.

Allikas: Postimeesprg. mart kalmo | Netv Lemnu