Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Kolmapäeval KUMU auditooriumis "Baraka"


KUMU auditooriumis linastub 22. märtsil, kell 18.00 Ron Fricke maailmakuulus dokumentaalfilm "Baraka"

OoofilmiõhtuooO alustab KUMU-s tõelise filmimaailma vaimse pärliga, filmiga mis sobib hästi iseloomustama kogu OoofilmiõhtuooO kontseptsiooni. Kõige lyhidamalt öeldes tegelevad nii Ooofilmiõhtud kui ka film BARAKA maailma yle imestamisega. Seda nii ilus ja koleduses, rõõmus ja mures, valguses ja varjus. Põhiliseks tooniks on siiski sõnum kogu universumi ilust ja imestamisväärsusest. OoofilmiõhtuooO pyyab alati vaatajatele vahendada põnevaid teemasid, põnevate esinejatega kõikvõimalikelt elu- ja olualadelt.

Ron Fricke´i mitteverbaalne film BARAKA valmis 1992.a ainulaadses TODD-AO 70mm formaadis. See on erakordne reis läbi 6 kontinendi ja 24 riigi. See on justkui kogu maailm 93 minutiga. BARAKA palub vaatajalt täieliku tähelepanuga kohalolekut kuid vastukaaluks pakub Kõiksust. Ta teeb meie planeedi ootamatult väikseks ja hoomatavaks – ootamatult omaks.

Sõna Baraka tähendab islami mystikutele, sufidele, “õnnistus või elu olemus, mille kaudu elu end ilmutab”. Islamis on see midagi, mis võib kanduda nii inimeselt inimesele kui ka materiaalselt esemelt. Iga pyha paik, inimene või ese kannab baraka’d. Heebrea keeles ning Vanas Testamendis tähendab verb ’bara’ loomist, kuid see pole inimlik loomine, selleks on võimeline ainult JHVH. See loomine kuulub täielikult jumaliku meelevalda.

Ei ole vist midagi raskemat kui teha filmi sellest, mida ei ole kuulda ega näha. Ometigi, Ron Fricke’il on see õnnestunud meistrikraadi vääriliselt.

BARAKA on film millel puuduvad kultuurilis-religioossed piirid, see näitab  ja puudutab inimloomuse kõige puhtamat olemust. Selles filmis pole mitte yhtegi sõna ega teksti, ent ta suudab ytelda ja taibata rohkem kui suudaks miljon sõna kogu eluajaga. See on jätkuv uudishimulik ime imestamine, meie endi kui planeedi lõputu ilu yle.

Tiibeti mungad, ortodokssed juudid, päikesevarjutus, Aafrika hõimude rituaalid, Jeruusalemma Nutumüür, vihmametsad, Havai vulkaanid, Brasiilia getod, surnupõletustseremooniad Gangeses, Auschwitz, Egiptuse püramiidid, Mt. Everest, Angkor Wat, Indoneesia tehasetöölised, Ayers Rock, keerlevad dervišid…

Hingetukstegevad kaadrid üle maakera näitavad nii looduse kui loomuse ilu kui ka hävitavat jõudu. Kaaslaseks erakordselt kaunis filmimuusika.

Vahelduvad kaadrid eraklikest munkadest rahvarohkete tänavateni, iidsetest templitest sõjatuleni, panevad peas jooksma tuhat ja üks mõtet ning keegi ei tea kuhu need välja jõuavad...

BARAKA muudab teadmatud teadjateks ning teadjatel laseb unustada oma teadmised.

BARAKA’d võiks nimetada visuaalseks vaimupoeesiaks. Ta kõnnib samadel radadel kus enne teda on käinud paljud mystikpoeedid, kes maailma ilu imestavad. Kõik on otsimas ja leidmas kadunud yhtsust, kõik on otsimas ilu ja lihtsust, õnne ja lunastust. BARAKA viitab, et kusagil myrast tyhjakstõmbunud paigas asubki loomisjõudude alguspaik. Lihtsa, siira ja tasase meelega on võimalik seda kogeda.

vaimu kandev lehekylg -> http://www.spiritofbaraka.com/

Üritus toimub koostöös: PÖFFi ja KUMU Kunstimuuseumiga

Sissepääs soovijatele tasuta!

lisainfot tel. 51 921 911

Kaarel Kuurmaaprg. mart kalmo | Netv Lemnu