Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Esimene Haapsalu Õudusfilmide Festival võeti hästi vastu

Pühapäeval lõppenud Haapsalu Õudusfilmide Festivalil (HÕFF) sai näha viimaste aastate õõvafilmide paremikku, sekka "Dracula" ainetel tehtud filmide retrospektiivi, klassikat ja eesti õudusfilme.

Esimest korda toimud festivalil näidati 16 filmi, mida käis vaatamas ligikaudu 2000 kinokülastajat.

"Võrreldes tavapärase Haapsalu kinopubliku arvuga ületas festivali suur külastatavus kõik ootused mitmekordselt", oli festivali ühe korraldaja ja Haapsalu Kultuurikeskuse direktori Gülnar Murumägi hinnang üritusele.

Pimedate Ööde Filmifestivali juhi ja HÕFFi kaaskorraldaja Tiina Loki arvates võiks Haapsalust saada järgmiste aastate jooksul kõigi õudus- ja fantastikafilmide austajate kohtumispaik, kus saab filmide kõrval külastada ka teemakohaseid näitusi ja muusikaüritusi.

Festivaliga jäid rahule ka väliskülalised - avafilmi "Külmakõrvetus" (Frostbiten) produtsent Magnus Paulsson ning näitleja Jonas Karlström Rootsist ning Espoo Cinč Filmifestivali õudusfilmide programmijuht Tuomas Riskala Soomest. Nende sõnul oli esimese Haapsalu Õudusfilmide Festivali programm huvitav ja mitmekesine ning nad avaldasid lootust, et kenasti alanud festivalitraditsioon jätkub ka edaspidi. Külalised tundsid huvi ka programmis olnud kolme eesti lühiõudusfilmi vastu. Loodetavasti jõuavad Eesti filmid nende kaudu ka teiste fantaasiafilmifestivalide programmidesse. Külalised käisid tutvumas ka kohalike vaatamisväärsustega – külastati Haapsalu Piiskopilinnust ning mööda jääteed käidi ekskursioonil Vormsi saarel.

Järgmine Haapsalu Õudusfilmide Festival leiab aset tuleval aastal täiskuu ajal märtsikuu lõpus.

Festivali korraldasid Haapsalu linnavalitsus, Haapsalu Kultuurikeskus ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.

Fotod festivalist PÖFFi kodulehel olevas Galeriis.prg. mart kalmo | Netv Lemnu