Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Haapsalus tuleb õudusfilmide festival

Järgmisel nädalal on Haapsalus õudus- ja kummitusfilmide festival, millega korraldajad loodavad suvituslinnale ka talvel elu sisse puhuda, kirjutab Lääne Elu.

"Ilmselt ei ole Haapsalule kohasemat teemat kui igasugune õudus. Näiteks Haapsalu linnusesse on müüritud piigasid, kes igal aastal linnaelanikke kummitamas käivad," ütles idee autor ja reklaamiagentuuri Zavod juht Marek Reinaas.

Haapsalu kultuurikomisjonis kaasa lööv Reinaas nentis, et linna mure on kõigile ju teada: kui suvel on linnas üritusi palju, siis talvisel külmal ajal ei toimu peaaegu mitte midagi. Festivali üks eesmärk ongi kuurortlinnale ka talvel elu sisse puhuda.

"Meil oli juba ammu suur huvi korraldada filmifestivali. Tahame propageerida kino ja just heatasemelist kino," ütles Haapsalu kultuurikeskuse direktor Gülnar Murumägi. Filmid linastuvad kultuurikeskuse suures saalis, kus igal õhtul on kavas ka pidu.

Festivali programmi koostas MTÜ Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) projektijuht Helmut Jänes. Kava on koostatud kolme liini silmas pidades: fookusfilmid, uuemad õudusfilmid ja nii-öelda õõvaparemik.

Tänavu on fookuses Dracula ning kui festival jätkub, on kavas igal aastal fookusse tõsta mõni tuntum teema või filmitegija.

Murumäe sõnul võib festival õnnestumise korral saada iga-aastaseks. Ka programmi on Jänes oma sõnul selle mõttega teinud, et traditsiooni tekitada.

Nelja päeva pass festivalile maksab 300 krooni, päevapilet 90 ja üksikseansi pilet 30-40 krooni. Pääsmeid saab Piletilevist ja Haapsalu kultuurikeskusest.

Lisainfo filmide kohtaprg. mart kalmo | Netv Lemnu