Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Scottish Leaderi Eesti filmi auhinna sai Hardi Volmer filmiga MEES ANIMATSOONIST 

Eile  valiti Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali raames Eesti parim täispikk film. Scottish Leaderi Eesti filmi auhinna pälvis film "Mees animatsoonist", mille režissööri Hardi Volmerit premeeriti 50 000 krooniga.

PÖFFi Eesti filmide võistlusprogrammi žürii liikme Sven Grünbergi sõnul paistis Volmeri film silma filmilikkuse poolest, millest paljudel teistel programmis osalenutel puudu jäi. Žüriile oli aga just filmilikkus žanride rohkuse juures peamiseks otsustuskriteeriumiks.

PÖFFi Eesti filmide võistlusprogrammi kuulus 13 filmi: “Afganistani armid” (Ivar Heinmaa), “August 1991” (Ilmar Raag), “Frank ja Wendy” (Kaspar Jancis, Ülo Pikkov, Priit Tender), “Jüri see mulk ehk mis tuul müürile” (Enn Säde), “Kuum külm sõda: Haukka grupp” (René Vilbre), “Kohtumine tundmatuga” (Jaak Kilmi), “Malev” (Kaaren Kaer), “Parema elu nimel” (Märt Sildvee), “Perekond” (Sulev Keedus), “Mees animatsoonist” (Hardi Volmer), “Röövlirahnu Martin” (René Vilbre), “Stiilipidu” (Peeter Urbla) ja “Tõrjutud mälestused” (Imbi Paju).

Eesti täispikkade filmide võistlusprogrammi hindas rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid veel filmiajakirja Variety ajakirjanik Leslie Felperin Suurbritanniast ja Venemaa filmikriitik Sergei Lavrentjev.

Scottish Leaderi importija, aktsiaseltsi Tridens tootejuht Carol Ojasoo usub, et Scottish Leaderi Eesti filmi auhinnast kasvab välja tore traditsioon, mis aitab kaasa Eesti filmi arengule. “Kuna Eesti filmitööstus on tõusuteel siis loodame, et ka järgmisel aastal on Scottish Leaderi Eesti filmi auhinnale sama suur konkurents kui tänavu,” ütles Ojasoo.

Filmifestivali üks peatoetajaid Scottish Leader on Eestis enimmüüdud viski. Scottish Leader on saadaval laias valikus aastakäikude ning mõõtudena – standardviskist kuni 25 aasta vanuse eksklusiivviskini. Scottish Leader standardviski sai kuldmedali 1997. aasta mainekaimal rahvusvahelisel konkursil International Spirits Challenge. Scottish Leaderi viskit müüakse rohkem kui 40 riigis. Scottish Leader’i importija Eestisse on Tridens AS.

Tänavu linastus Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali põhiprogrammis 192 täispikka filmi 55 riigist, koos alafestivalidega on PÖFFi programmis 450 filmi 60 riigist.
prg. mart kalmo | Netv Lemnu