Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


PÖFF jõuab ka Ida-Virumaale

Pärast kaheksa-aastast pausi on Ida-Virumaal taas võimalik PÖFFi filme näha. Viimati oli festival Narvas 1997. aastal, pärast seda pole Ida-Virumaa elanikud kinode puuduse tõttu PÖFFi filme näinud.

Sellel aastal on festivali filme võimalik näha lausa kahes Ida-Virumaa linnas.

Narvas näidatakse filme kultuurikeskuses Rugodiv, kus PÖFF on kaks aastat korraldanud Euroopa filmi päevi ja alates sellest sügisest käivitanud ka regulaarse filmilevi. 500 kohta mahutavas Rugodivis on narvakatel nädala vältel 5. – 11. detsembrini võimalik näha filme Kanadast, Taivanist, Tšehhist, USAst, Venemaalt, Jaapanist ja Eestist. Muuhulgas on programmis esindatud ungari vanameistri István Szabķ komöödia "Imeline Julia", erinevatel festivalidel palju kõmu tekitanud ja Berliini festivalil kriitikute auhinna pälvinud taivani lavastaja Tsai Ming-liangi erootilise koega muusikal "Isemeelne pilv", ameerika sõltumatu kino lipulaeva Jim Jarmuschi paljukiidetud komöödia "Murtud lilled", käesoleva aasta ühte suurimat vene kassahitti "Türgi gambiit" jne.
Festivali lõpetab Narvas vene mängufilm "Punane taevas, must lumi", mille režissöör Valeri Ogorodnikov võimaluse korral ka oma filmi narvakatele tutvustama tuleb.

Kõik Narvas näidatavad filmid on varustatud venekeelsete subtiitritega. Piletid festivali filmidele maksavad Narvas 15-35 krooni.
Täpsemat infot Narvas linastuvate filmide kohta leiab Narva linna ametlikult kodulehelt www.narva.ee  


Jõhvis näidatakse PÖFFi filme värskelt avatud "Amadeuse" kinosaalis, mis töötab alates sügisest nii kontsertsaali kui kinona. Jõhvis peatub PÖFF neljaks päevaks 4. -8. detsembrini. Sealsetel elanikel on hea võimalus osa saada skandaalsest vene filmist "Itaallane", Iisraelis toodetud dokfilmist "Magia Russica", mis räägib vene animatsiooniajaloost, Istvan Szabo "Imelisest Juliast", ning mitmele Euroopa Filmiakadeemia auhinnale kandideerivast hispaania komöödiast "Ferpektne kuritöö".
Jõhvis maksab festivali kinopilet 50 krooni.prg. mart kalmo | Netv Lemnu