Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Filmikooli lektor 29. novembril välja kuulutatud

Sleepwalkersi 28. novembrist 2. detsembrini kestva filmikooli 29. novembri loengu teema ja lektor on kinnitatud. Filmikooli loeng toimub teisipäeval kell 10:00 - 14:00 kinos Sõprus.

Peeter Simm - Katastroofirežii: Kõigi Maarjamaa filmide tootmine on olnud katastroof

1999. aasta oktoobris avaldas ajakiri Luup artikli pealkirjaga "Eesti kino kadunud põlvkond", milles müristati välja tollase kodumaise kino hetkeseis: raha ei ole, produtsente ei ole, rahvusvahelisest koostööst võib ainult unistada. Kirjutati režissööridest nagu Peeter Simm ja Jüri Sillart, kelle viimased mängufilmid valmisid hulk aastaid tagasi ning uued projektid ringlesid tulutult ja rahatult mööda kabinette. "Eesti filmitegijate vahel käib partisanisõda, milles kasutatakse vastase purjusolekut, katkisi pudeleid, pimedat metsa ja soist maastikku," kommenteeris režissöör Peeter Simm tookord. Kuidas on olukord nüüd, kuus aastat hiljem? Simm on vahepeal valmis saanud Eesti-Läti filmi "Head käed", täna on esilinastuseks küps tema uus mängufilm, Eesti-Saksa koostöös tehtud "Kõrini!". Kas mängufilmi tegemine on ikka samasugune tõotatud maa, kuhu satutakse ainult imeliste kokkusattumuste ja ränga kihutustöö tagajärjel? Peeter Simm ja "Kõrini!" produtsent Artur Talvik räägivad Sleepwalkersi filmikoolis, kas ja kuidas on Eesti filmindus nende aastate jooksul muutunud. Kas režissöörid peavad ikka veel töötama katastroofitingimustes ja ületama enesekaitsepiire?

Peeter Simm lõpetas 1976 Moskva Üleliidulise Riikliku Kinematograafia Instituudi (VGIK) mängufilmide režissööri eriala. Alates 1977. aastast töötas Tallinnfilmis mängufilmide režissöörina, ühtlasi teostas ennast ka teatrilavastajana ja stsenaristina. 90date algusest on Peeter Simm vabakutseline mängu- ja dokumentaalfilmide režissöör. Tuntumad tööd: "Ideaalmaastik" (1979), "Arabella, mereröövli tütar" (1980), "Tants aurukatla ümber" (1989), "Inimene, keda polnud" (1989), "Ameerika mäed" (1994), "Head käed" (2001).prg. mart kalmo | Netv Lemnu