Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


13 PÖFFi programmis olevat filmi kandideerib Euroopa Filmiakadeemia aastaauhindadele 

Euroopa Filmiakadeemia (EFA) kuulutas välja 2005. aasta auhindadele kandideerima hakkavad filmid.

Tänavu EFA auhindadele kandideerivatest filmidest kolmeteistkümmet on võimalik näha ka 9. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali programmis. Kolm neist pürgivad parima filmi tiitlile: "Varjatud" (Caché, rež. Michael Haneke), "Laps" (L’Enfant, rež. Jean-Pierre ja Luc Dardenne) ja "Minu suvearmastus" (My Summer of Love, rež. Pawel Pawlikowski). Nii Haneke kui vennad Dardenne’id kandideerivad ka parima režissööri tiitlile. Samale auhinnale kandideerivad ka rumeenia lavastaja Cristi Puiu filmiga "Härra Lazarescu surm" (Moartea domnului Lazarescu) ja hispaanlane Alex de la Iglesia komöödiaga "Ferpektne kuritöö" (Crimen Ferpecto).
Enim on nominentideks esitatud austria vanameistri M. Haneke thriller "Varjatud" (seitsmes kategoorias) ja briti lavastaja P. Pawlikowski auhinnatud noortefilm "Minu suvearmastus" (kokku neljas kategoorias).

EFA nominentide hulgas on PÖFFi kavast veel "Zuckeriga täispangale" (rež. Dani Levy), "Üheksas päev" (rež. Volker Schlöndorff), "Kohe paradiisi" (rež. Hany Abu-Assad), "Manderlay" (rež. Lars von Trier), "Süüdistatav" (rež. Jacob Thuesen), "Tema" (rež. Malgorzata Szumowska) ning dokumentaalfilmidest "Enne maale naasmist" (rež. Arunas Matelis) ja "Tahumatu noorus" (rež. Margreth Olin).

EFA parima mitte-Euroopa filmi tiitlile (Prix Screen International) kandideerima hakkavad filmid kuulutatakse välja hiljem.

PÖFF algab 24. novembril animafilmide festivaliga "Animated Dreams".
PÖFFi põhifestival avatakse reedel, 2. detsembril Sakala Keskuses PÖFFi ja Eesti Kontserdi ühisprojektiga "Jean d’Arci kannatused", kus Carl Theodor Dreyeri tummfilmile teevad muusikat prantslased Hector Zazou ja Valentin Z.

PÖFFi piletite eelmüük algab 17. novembril.prg. mart kalmo | Netv Lemnu