Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


NARVAS HAKKAB TAAS TÖÖLE KINO 

Pühapäeval, 23. oktoobril avatakse Narva kultuurikeskuses Rugodiv skandaalse filmiga ”Allakäik” (Der Untergang) regulaarselt töötav kino.

Esialgu töötab Rugodiv kinona aasta lõpuni kord nädalas pühapäeviti. Päeval toimuvad seansid peredele ja lastele (”Robotid”, ”Madagaskar”, ”Charlie ja šokolaadivabrik” jt.), õhtuti on saal nende päralt, kes peavad lugu Euroopa (”9 laulu”, ”Venepärane”, ”Tütarlaps pärlkõrvarõngaga”, ”Sisemeri”) ja Aasia (”Tühi maja”) filmidest. Kavas on ka Hollywoodi viimase aasta populaarsemad komöödiad ja seiklusfilmid (”Tähesõjad III: Sithi kättemaks”, ”Hr ja pr. Smith”, ”Vennad Grimmid” jt.).

Rugodivi kultuurikeskuse saal mahutab ligikaudu 600 inimest. Piletite hinnaks on 15 – 35 krooni. Päevased laste- ja perefilmide seansid algavad kell 13 ja 15, õhtused seansid kell 18 ja 21.

Kino Rugodiv projekti käivitas Narva linnavalitsus koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaliga, kes korraldab Narvas järgmise aasta aprillis juba kolmandat korda Euroopa filmi päevi. Detsembris võib Narvas pärast kaheksa-aastast vaheaega näha ka Pimedate Ööde Filmifestivali filme.
Narvas tegutses regulaarsete seanssidega kino viimati 15 aastat tagasi.


Helmut Jänes
Pimedate Ööde Filmifestivali projektijuht
631 4643


prg. mart kalmo | Netv Lemnu