Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


"Tühirand" pälvis Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aasta filmi auhinna


Kolmapäeval, 17. jaanuaril anti kinos Sõprus üle Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aasta filmi auhind Neitsi Maali. Koos tšekiga 10 000 kroonile võitis aasta filmi tiitli Veiko Õunpuu film “Tühirand”, mis hiljutisel PÖFFil ka Scottish Leaderi Eesti filmi auhinna pälvis.
“Napi stiiliga tundlik film, mille maneristlikud poosid just rõhutavad siirust. Film mõjub kui väike ja soe mälestusmärk iroonilisele südamlikkusele,” põhjendas Eesti Filmiajakirjanike Ühing oma valikut.
Kuna filmi režissöör viibis parasjagu Norras festivalil, olid auhinda vastu võtmas produtsent Katrin Kissa, produtsent ja peaosatäitja Rain Tolk ning näitleja Taavi Eelmaa.

Lisaks “Tühirannale” olid filmiajakirjanikud aasta filmi tiitlile kandideerima valinud Elmo Nüganeni “Meeletu”, Andres Maimiku ja Jaak Kilmi “Müümise kunst”, Raimo Jõeranna “Sinimäed” ja Kersti Uibo “Vaikelu naisega”, mis kõik linastusid ka PÖFFi Eesti filmide võistlusprogrammis.

Filmiajakirjanike Ühing andis välja ka kolleegipreemia. Möödunud aasta ajakirjandusliku tegevuse eest võitis auhinna Margit Tõnson Eesti Ekspressist, kes oli ühtlasi hiljutise PÖFFi programmi valikukomisjoni liige ning toimetas PÖFFi erilehte.


prg. mart kalmo | Netv Lemnu