Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Tallinn tunnustas Just Filmi


PÖFFi alafestival, laste- ja noortefilmide festival Just Film võitis Tallinna linna tunnustusauhinna kategoorias “Suured teod Tallinna noortele”.

Linnapea Jüri Ratas tänas teisipäeval Tallinna Raekojas pealinna parimaid noorsootöö tegijaid, ühtlasi kuulutati välja tunnustusauhindade "Suured teod Tallinna noortele ja Tallinna noorte suured teod" ning "Tallinna aasta noorsootöötaja" võitjad.

Tunnustusauhindade mõlemas kategoorias anti välja üks peaauhind ja äramärkimist leidis kolm tublimat. Kategoorias “Suured teod Tallinna noortele" peaauhinna võitnud laste- ja noortefilmide festival Just Film paistis tänavu silma rohke osalejate arvuga ning samuti kaasas noori, kes said osaleda žürii töös ning kohtumistel-aruteludel.

Äramärkimist leidsid selles kategoorias Mustamäe Avatud Noortekeskus projektiga "Heategevuse kohvik", Harry Egipt projektiga "Väike Tantsumaraton" ja Tallinna Noorte Muusikute Keskus oma muusikaüritustega.

Kategoorias "Tallinna noorte suured teod" võitis peaauhinna MTÜ BGC Grupp, kes juba mitmendat aastat korraldab noorte karjäärikonverentsi "Sinu Võimalused". Äramärkimist leidis MTÜ Noorte Loomingu projekt "Piiiritus", MTÜ Vabadus: Noorte Liikumine projektiga "Pöördepunkt" ja MTÜ Igiliikur projektiga "Noorteöö 2006".
Aasta noorsootöötaja tiitli pälvis Mustamäe Linnaosa Valitsuse erinoorsootöötaja Tiiu Aasmäe, keda premeeriti 10 000 krooniga.

Linnapea Jüri Ratas märkis oma kõnes, et väga vajalik on, et noorte inimeste väärt ideed ja algatused jõuaksid avalikkuse ette ja saaksid reaalsuseks, sest noortel endil napib tihti oskusi ja vahendeid ise oma mõtteid ellu viia. "Usun, et viimastel aastatel on linn noortega tehtava töö osas silmapaistvalt edasi liikunud," ütles Ratas. "Linna ja noorteühendustega koostöös toimuvad Tallinnas näiteks Noorteööd, mille eesmärgiks on eelkõige pakkuda noortele mõnuainetevaba ja kultuurset ajaveetmist ka öötundidel. Teiseks heaks näiteks on Tudengipäevad."

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul soovib linn esile tõsta, tunnustada ja tutvustada üldsusele noori ja noorsootöö tegijaid. "Linn väärtustab oma noori ja nendega tegijaid, seepärast on Tallinn kuulutanud ka järgmise aasta noorteaastaks," märkis Jäppinen.prg. mart kalmo | Netv Lemnu