Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Alafestivalid on täies hoos

Kui PÖFFi animafilmide festivalil Animated Dreams on veel jäänud 2 tihedat ja põnevat animeeritud linastuspäeva, mis tipnevad pühapäevaõhtuse auhinnatseremooniaga, siis Sleepwalkers ja Just Film on parasjagu hoogu üles võtmas.
Animafilmide festivalil on võistlusprogrammide kõrval praegu veel võimalus näha uusi eesti animafilme, Itaalia lühifilme, poliitilisi animatsioone, briti tudengite filme ja kuulsaid armastuskolmnurki eesti anima-ajaloost.

Eile alanud Sleepwalkers pakub nädalajagu lühifilme kaugelt ja lähedalt ning Aku Louhimiehe retrospektiivi. Filmikooli saab minna 1.- 3. detsembrini ja selle eriloengutesse 30. novembril ja 5. detsembril.

Väikevend Just Film lükatakse käima täna kell 16:00 Nukuteatris koos A Filmi animafilmidega.

PÖFFi pesamuna Just Film festival saab sellel aastal kooliealiseks ning võib kinnitada, et on oma kuueaastase arengu jooksul teinud nii kvalitatiivse kui kvantitatiivse hüppe ja koolivalmidustestid auga läbinud.
Kui ühelt kooli astuvalt põnnilt tavaliselt laialdasi teadmisi geograafiast ei eeldata, siis Just Film seevastu tunneb tänavu oma programmis linastuvate filmide kaudu nii Euroopat kui Ameerikat ning isegi Austraalia ja Põhja-Aafrika ei ole talle võõrad.
Kunstikalduvused ja sportlik ettevalmistus on Just Filmil sel aastal aga eriti hea, sest Kinomajas ekraanile jõudvas Tänavakultuuri eriprogrammis võib näha filme nii graffitist kui ka rulasõitjatest ja rulluisutajatest. Kinomajast kujuneb mõnus kokkusaamiskoht, kus noorte graffitikunstnike rikastatud interjööris saab filmide vahepeal niisama chillida ja maailmaasju arutada.

Pühapäeval, 26. novembril,
on Just Film festivalil perepäev, mil linastuvad filmid ja animatsioonid tervele perele. Lisaks avatakse sel päeval kell 16:00 Nukuteatris koostöös Goethe Instituudiga Saksa kuulsa animastuudio DEFA nukkude näitus, kuhu igaüks saab tulla oma silmaga vaatama, millised on need nukud, kes animafilmides võluväel elustuvad.
Festivali filme hindab ka sel aastal konkursi kaudu hoolikalt valitud 5-liikmeline laste- ja 5-liikmeline noortežürii, kuid ka publik saab sõna sekka öelda, hääletades oma lemmik filmitegelase poolt.

Lugemisega ei jää Just Film samuti hätta. Kõik linastuvad filmid on tõlgitud, Nukuteatris sünkroontõlkes ja Kinomajas subtitreeritult.

Selline ta on, esimesse klassi astuv Just Film – tulge vaatama.prg. mart kalmo | Netv Lemnu