Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Uneskõndimine on alanud - lühifilmid festivalil Sleepwalkers


Von Krahli Teatris algas 24.11 - 30.11 kestev tudengifilmide festival Sleepwalkers, mis toob Eestisse uute lühifilmide paremiku kogu maailmast. Sleepwalkersi filmikoolis toimuvad mitmekülgsed loengud. 

Fookus Eestil
Selleaastane Sleepwalkers on varasemast enam keskendunud eesti filmitegijatele. Tänavu on neid Sleepwalkersi rahvusvahelises võistlusprogrammis tervelt kuus kohalikku lühifilmi. Lisaks on eesti muusikavideote eriprogramm ja eraldi eesti lühifilmide võistlusprogramm (30. novembril).

Eriprogrammides Itaalia vanameistrid ja eksootika Argentiinast.
Sleepwalkersi eksklusiivseimaks eriprogrammiks on Itaalia vanameistrite Antonioni, Pasolini, Bertolucci jt noorpõlvetööd. Selleaastane filmikooli programm „Kuum eksootika“ pärineb Argentiina tunnustatumaist filmikoolist Universidad del Cine, kus demonstreeritakse kooli parimaid lühifilme läbi ajaloo. Lisaks on Hamburgi Rahvusvahelise Lühifilmide Festivali selle aasta parimad lühifilmid koondnime all "Vimkad ja vallatused“, programmi tutvustab festivali kunstiline juht Jürgen Kittel. British Council toob Sleepwalkersile aga järjekordse Antenna 3 programmi briti eksperimentaalsete muusikavideotega.

Rahvusvahelised pärlid eesti publikule - filmitudengite parimad tööd üle maailma
Sleepwalkersi rahvusvahelisesse võistlusprogrammi saadeti sel aastal 297 lühifilmi kogu maailmast, see on festivali seitsmeaastase ajaloo rekordarv. Välja valiti 61 filmi 35 filmikoolist, mis paistavad silma värske ideelahenduse ja kvaliteetse teostuse poolest. Publik saab festivali ajal kinosaalis kohtuda neist 17 filmi autoriga.

Filmilikud eriüritused Von Krahlis
Sellel aastal toimub Sleepwalkers Von Krahli Teatris ning lisaks filmiprogrammile on ka mitmeid kontserte koostöös kaaskorraldajate Hea Uue Heli ja Alari Oravaga. Esinevad Cosmoskwa, Weekend Guitar Trio, Marju Kuut, Röövel Ööbik jpt, üles astub ka eesti filmi tänapäev: DJ Tiina Lokk, DJ Jaak Kilmi, DJ Jaan Ruus jne. Laupäeval on Moeturg Cinema Special.

www.poff.ee/sleepwalkers  prg. mart kalmo | Netv Lemnu