Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


 PÖFF kuulutas välja võistlusprogrammi EurAsia filmid

Hiljutisel pressikonverentsil avaldati 10. PÖFFi võistlusprogrammidesse kuuluvad filmid ja teavitati paljust muust, mida on käesolevalt festivalilt oodata.

Esimese juubelini jõudnud PÖFF saab hoo sisse alafestivalidega, milledest esimesena alustab animafestival Animated Dreams juba 23. novembril.

Põhiprogrammis, mis kestab 1. - 10. detsembrini on mitmekülgsed eriprogrammid nagu Itaalia fookuses, Suletud ühiskonnad, Kaasaegne sõda filmikunstis, budistlike filmide programm “Buddha silmad” ning tribuut Neil Jordanile. Tuntud iiri režissöör on ka ise PÖFFile saabumas ning oma filmide linastustel osalemise kõrval 24.-25. novembril, estleb ta siin oma raamatut “Vari”.


Võistlusprogramm EurAasia hõlmab sel aastal 20 filmi, mida hindab 6-liikmeline žürii koosseisus Aruna Vasudev (India); Do Thi Hai Yen (Vietnam); Jeffrey Jeturian (Filipiinid); Mark Soosaar (Eesti); Shawn Pinchbeck (Kanada); ja Krzysztof Wierzbicki (Poola). Esimest korda osaleb rahvusvahelises võistluses ka eesti film, Elmo Nüganeni lavastatud “Meeletu”.
Programmi kuuluvad järgmised filmid:

4, 6 MILJARDIT AASTAT ARMASTUST / 46 OKU NEN NO KOI
Rež: Takashi Miike / Jaapan

PEREKONNASÕBER / L’AMICO DI FAMIGLIA
Rež: Paolo Sorrentino / Itaalia

MAXIMO OLIVEROSE ÕITSEAEG / ANG PAGDADALAGA NI MAXIMO OLIVEROS
Rež: Aureus Solito / Filipiinid

SINA OLEN MINA / AŠ ESI TU
Rež: Kristijonas Vildziunas / Leedu, Saksamaa

TUMESININEPEAAEGUMUST / AZULOSCUROCASINEGRO
Rež: Daniel Sánchez Arévalo / Hispaania

ET PÄÄSEDA TAEVASSE, TULEB KÕIGEPEALT SURRA / BIHISHT FAQAT BAROI MURDAGON
Rež: Djamshed Usmonov / Tadžikistan, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Šveits

RÕHKKONNAD / IKLIMER
Rež: Nuri Bilge Ceylan / Türgi, Prantsusmaa

MÄNGIDES OHVRIT / IZOBRAZHAJA ZHERTVU
Rež: Kirill Serebrennikov / Venemaa

MEHED TÖÖL / KARGARAN MASHGHOULE KARAND
Rež: Mani Haghighi / Iraan

VÄIKESED PUNASED LILLED / KANSHENGQU HEN MEI
Rež: Zhang Yuan / Hiina

MEELETU / MINDLESS
Rež: Elmo Nüganen / Eesti

ERAVALDUS / NUE PROPRIETE
Rež: Joachim Lafosse / Belgia, Prantsusmaa

KELNER / OBER
Rež: Alex van Warmerdam / Holland, Belgia

PRINTSESS / PRINCESS
Rež: Anders Morgenthaler / Taani

REEKVIEM / REQUIEM
Rež: Hans-Christian Schmid / Saksamaa

LAHTIKISTUD MEES / RIISUTTU MIES
Rež: Aku Louhimies / Soome

SÜNDROOMID JA SAJAND / SANG SATTAWAT
Rež: Apichatpong Weerasethakul / Tai, Prantsusmaa

POJAD / SØNNER
Rež: Erik Richter Strand / Norra

TAKSIDERMIA / TAXIDERMIA
Rež: György Pálfi / Ungari, Austria, Prantsusmaa

TAGASINÕUDJA / Z OZYSKU
Rež: Slawomir Fabicki / Poola

 Ühtlasi kuulutati pressikonverentsil välja ka Eesti täispikkade filmide konkursil osalevad filmid:

IGAVESE ARMASTUSE SÕDALANE / JADESOTURI
Rež: Antti-Jussi Annila / Soome-Eesti-Hiina-Holland

KOER, LENNUK JA LAULUPIDU / KILNIEKS
Rež: Laila Pakalnina / Läti-Eesti-Sloveenia

KULDRANNAKE / GOLDEN BEACH
Rež: Jüri Sillart

KÕRINI! / SCHNAUZE VOLL!
Rež: Peeter Simm / Saksamaa-Eesti

LEIUTAJATEKÜLA LOTTE / LOTTE FROM GADGETVILLE
Rež: Janno Põldma, Heiki Ernits / Eesti-Läti 

MARIA TEATRI FANTOOMID / THE LAST PHANTOMS
Marianna Kaat / Eesti-Soome-Venemaa-Holland

MIDDENDORFI JÄLGEDES / IN THE FOOTSTEPS OF MIDDENDORFF
Rež: Liina Triškina, Riho Västrik

MIKK
Rež: Rein Raamat, Peeter Brambat

MÜÜMISE KUNST / ART OF SELLING
Rež: Jaak Kilmi, Andres Maimik / Eesti-Soome

RUUDI
Rež: Katrin Laur / Eesti-Soome-Saksamaa

SINIMÄED / THE BLUE HILLS
Rež: Raimo Jõerand

TABAMATA IME / ELUSIVE MIRACLE
Rež: Arbo Tammiksaar, Jaak Kilmi, Rainer Sarnet, Andres Maimik, Marko Raat, Marianne Kõrver

TÜHIRAND / EMPTY
Rež: Veiko Õunpuu

VAIKELU NAISEGA / STILL LIFE WITH A WOMAN
Rež: Kersti Uibo

Scottish Leader Eesti filmide konkursi žüriisse kuuluvad
Jan Erik Holst (Norra), Gudrun Holz (Saksamaa) ja Rain Tamm (Eesti).Rain Tamm (Eesti).











prg. mart kalmo | Netv Lemnu