Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Sellel kolmapäeval tuuakse Kumu auditooriumis suurele ekraanile "Antenna" üritustesarja teine osa, kus oma originaalsete ja innovatiivsete muusikaklippidega astuvad üles käesoleva aasta esimesel poolel uute videotega maha saanud bändid ja artistid. Teiste hulgas saab näha Rupert Jonesi ja Diamonds Dogsi rokkivaid kontsertvideosid, Karni+Sauli abstraktsemat ja poeetilisemat loomingut ning Laith Bahrani ja Woof Wan Bau lummavaid animatsioone.

Videorežissööridest on eraldi luubi all geniaalsetest ideedest pakatav Dougal Wilson, kes viie tegutsemisaasta jooksul jõudnud teha terve rea klassikaks muutunud töid, ning torkab endiselt silma särava loominguga. Näiteks saab Wilsoni ülevaates näha tema esimest auhinnatud klippi, mille ta tegi Graffiti nimelisele bändile, samuti ei puudu siit auhinnatud videod ansamblitele Chikinki, Klonhertz ja The Streets.

Kokku näeb programmis 14. videot, seanss kestab kokku 1 tund 15 minutit.

Sarja idee on näidata võimalikult eripalgelisi videosid erinevatelt režissööridelt, kelle looming on paljuski mõjutanud ka filmitööstuse arengut. ”Antenna” muusikavideod linastuvad Eestis
neljal korral aastas koostöös PÖFFi ja Briti Nõukoguga. Tulevikus on igale "Antenna" üritustele plaanis kutsuda publikuga kohtuma ka mõne režissööri, kelle videod esitletakse.

Lisainfo: www.antennapromo.co.uk

Üritus algab kell 18:00 ja on kõigile tasuta. Briti videokunsti tagamaid aitab mõista Tristan Priimägi.

Filmiõhtut korraldab KUMU Kunstimuuseum, Pimedate Ööde Filmifestival ja Briti Nõukoguprg. mart kalmo | Netv Lemnu