Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


PÖFF toob Sõpruse ekraanile Tarantino poweri

Alates 2003. aastast Tudengipäevadega koostööd teinud PÖFFi suvekino on seekordse Tudengite sügispäevade ööprogrammis luubi alla võtnud maestro Quentin Tarantino fenomeni, mispärast ka filmiprogrammile antud stiilne pealkiri Tarantino & Co.

Üle pika aja saab taas suurel ekraanil näha kõigi Tarantino fännide rõõmuks kahte kultusfilmi, mille juures on režissööri kätt üht- või teistpidi tunda. Esimene neist, 1994. aastal ilmavalgust näinud "Pulp Fiction" vist pikka tutvustust ei vaja. Tarantino teine lavastajatöö pärast skandaalset debüüti "Marukoerad" 1992. aastal on kui filmisõbra piibel, mille tsitaate teatakse unepealt. Fakt, et filmile on maailma suurimas filmiandmebaasis IMDBs antud üle 180 000 hääle, räägib iseenda eest. Rohkem on suutnud vaid kolm filmi.

Ega programmi teinegi film "Ehast koiduni" pulp-kino fännidele meelehärmi valmista. Lavastajatoolil istus küll Tarantino hea sõber ja kolleeg Robert Rodriguez, kuid Tarantinot on selles veidra gooti-horroriga ülepakutud põnevikus rohkemgi tunda. Nagu eelpool nimetatud "Pulp Fictionist" algas John Travolta uuestisünd, nii leidis siin tee taas suurele ekraanile George Clooney, kelle tegelaskuju koos Tarantino poolt kehastatud pool-debiilse kurjamiga, põgeneb võmmide eest, et lõpuks maha pidada lahing vampiiridega...?

Programmi kaks viimast filmi "Kiss Kiss Bang Bang ehk surm Hollywoodis" ja "Õnneseen Slevin" tõestavad ilmekalt, et kroonimata pulp-kino kuningale Tarantinole on tulemas tubli järelkasv ja igav nende filmide vaatamisel kindlasti ei hakka.

Kõik filmid algavad kinos Sõprus täpselt keskööl ja enne iga filmiseanssi näitab Sleepwalkers Tudengifilmi festival stiilset tudengifilmi. prg. mart kalmo | Netv Lemnu