Kumu dokumentaal
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
27.03.2007
Eesti nukufilmi rajaja lahkumine »

21.03.2007
TÄNA - Briti horrori eri Kinomajas »

15.03.2007
HÕFF tuleb taas! »


PÖFFI POSTILJON
PÖFFi postiljon
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


tARTuFFi tuleb lõpetama Soome filmitäht

31. augustil saabub erikülalisena Tartusse üks praeguse hetke
populaarseim soome näitlejanna Minna Haapkylä. Filmistaar esitleb Raekoja platsil kell 21.30 algavat mängufilmi "FC Venus", milles ta mängib ühte peaosalist.

90. aastate keskel peamiselt telesarjades mänginud Haapkylä suurem tuntus saabus 1999. aastal valminud filmiga "Armastusega Maire", millega ta võitis ka Soome filmiauhinna Jussi kui parim naiskõrvalosatäitja. Peaosaga kodumaal kassarekordeid purustanud filmis "Kuuvalgel" kinnitas Haapkylä kanna juba kindlalt soome filminäitlejate kõrgliigas. Edu jätkus noortefilmiga "Pärlid ja sead" ja Soome poolt parima välisfilmi Oscarile esitatud draamaga "Lapsed ja täiskasvanud". Kolme viimatinimetatud filmi on näidatud ka PÖFFil.

"FC Venus" (režissöör Joona Tena) on tänapäevane romantiline komöödiafilm naistest ja meestest ning nendevahelistest erinevustest. Filmi peategelase Anna (Minna Haapkylä) mees Pete (Petteri Summanen) on fanaatiline vutifänn ning mängib õhinal koos teiste omasugustega Helsingi 7. liigas. Naistele loomulikult ei meeldi kaasade kohati absurdini küündiv jalgpalliarmastus, ning nad sõlmivad meestega kihlveo, mille võitmiseks peavad mõlemad
sugupooled ennast vormi ajama suureks jalgpallilahinguks.
Soomlaste FC Venusest valmis sakslastel MM-i ajaks ka oma versioon.

Pärast "FC Venust" saatnud edu on Minna Haapkylä saanud tööpakkumisi ka välismaalt. Tänavu linastus Cannes’is tema osalusel tehtud Nicole Garcia draama "Selon Charlie", järgmisel aastal võib teda aga näha Eric Barbier’ filmis "Le Serpent".

„FC Venuse“ seansile eelneb Tartu Raekoja platsil ka tARTuFFi pidulik
lõpetamine kus musitseerib varem üllatusesinejana välja kuulutatud duo Tõnis Mägi ja Kärt Johanson. Südametseremoonial annab PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk Tartu linnapea Laine Jänesele tagasi sümboolse südame, mis viimased kuus päeva filmifestivali meeskonna käes hoiul oli.

Festivali viimane film on kell 23:30 algav Pedro Almodķvari rohkelt auhindu pälvinud tragikomöödia "Volver".prg. mart kalmo | Netv Lemnu