Filmiinfo    Vaata kommentaare (1)    Lisa kommentaar

KILNIEKS
KOER, LENNUK JA LAULUPIDU 

   

Läti, Eesti, Sloveenia 2006 | 74min

Keel: eesti, läti

Kaaperdaja sunnib lennuki maanduma Riia rahvusvahelisel lennuväljal, arvates, et maandutakse rahumeelse laulurahva territooriumile. 7-aastane Tom, kes reisib ilma saatjata, annab end vabatahtlikult pantvangiks. Tüüpilistele nõudmistele lisaks esitab Kaaperdaja ka poisi soovid, kes tahab kohalikku šokolaadi, läti keele kassetti iseõppijale ja laulupeo organiseerimist kahevõistlejate etteastega. Poisi ideede allikaks on Lätit tutvustav CD.
Muidugi tuleb laulurahval terroristi nõudmised rahuldada, aga sebimist on niigi palju. Külas käib oma elu - sada jama korraga, naabrid tülitsevad, mesilased on kadunud, lehm jookseb maalt linna, karjamaa süttib, uurijad sõidavad posti otsa, keegi tulistab kedagi, mõned sportlased teevad trenni. Absurdsed lood, mis kulmineeruvad laulupeoga. Kuid on veel keegi, kes soovib kasutada laulupidu ja kahevõistlejaid pantvangikriisi lahendamiseks.

Režissöör: Pakalnina, Laila
Osatäitjad: Branko Zavrshan, Kristaps Mednis, Jekabs Nakums, Ieva Puke, Pauls Butkevitš, Irina Jegorova, Ivars Brakovskis, Valdis Liepinsh, Imants Strads, Jaan Rekkor, Kaljo Kiisk
Stsenarist: Laila Pakalnina // Operaator: Arko Okk // Tootja: Hargla Company/Acuba Film/Casablanca Film Production

Festivalid ja auhinnad: Locarno

Koduleht:

Filmi ajakava
K 06.12  21:00 Kinomaja (inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
kohal on režissöör Laila Pakalnina