Filmiinfo    Vaata kommentaare (4)    Lisa kommentaar

JADE SOTURI
IGAVESE ARMASTUSE SÕDALANE 

   

Soome, Eesti, Hiina, Holland 2006 | 100min

Keel: soome, mandariini

Soome rahvuseepos "Kalevala" jutustab osavast sepast Seppost, kes lubas oma naisele valmistada Sampo, rauast masina, mis toob põhjarahvale õnne ja rikkuse. "Kalevala" ei räägi aga sellest, et sepp oli tegelikult hiinlane ja et kuri deemon röövis Sampo, muutes selle põrguväravaks. Üksnes sepa lihane poeg Sintai saab hakkama Sampo hävitamisega ja võib päästa maailma kindlast hävingust.
7000 aastat tagasi võitles iidses Hiinas üks armuvalus sõdalane oma saatusega. Ta soovis veel ühte võimalust olla koos oma armastatuga. Ja ta sai selle võimaluse, kuid hoopis teisel kaugel maal ning hoopis teisel kaugel ajal, külmas Põhjalas, kaasaegses Soomes.
Film ühendab Aasia esteetika ja Soome maastiku - see on austusavaldus kungfu-filmidele ja pakub tõeliselt originaalset lähenemist Soome rahvuseeposele "Kalevala". Filmi tegevus, põnevus ja ohtlikud situatsioonid toetuvad melodramaatilisele loole lootusetust, vastamata jäänud armastusest, mis on kestnud tuhandeid aastaid. See on Soome ja ka Eesti filmiajaloo esimene täispikk kungfu-film.

Re˛issöör: Annila, Antti-Jussi
Osatäitjad: Tommi Eronen, Markku Peltola, Krista Kosonen, Elle Kull, Zhang Jingchu
Stsenarist: Petri Jokiranta, Antti-Jussi Annila // Operaator: Henri Blomberg // Tootja: Blind Spot Pictures/FuWorks/Ming Productions/Film Tower Kuubis

Festivalid ja auhinnad: Toronto

Koduleht: http://www.jadesoturi.net/

Filmi ajakava
E 04.12  16:00 Kinomaja (inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
kohal on produtsent Margus Õunapuu